שירה ועמיחי איש-רן (צילום: באדיבות המשפחה, חדשות)
שירה ועמיחי איש-רן שנפצעו בפיגוע | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בבית החולים שערי צדק בירושלים עדיין מאושפזת שירה איש-רן שנפצעה קשה בפיגוע הירי בעפרה שלשום. לדברי הרופאים מצבה השתפר ואתמול (שני) היא התעוררה לזמן קצר ותקשרה עם הסביבה. מצבו של התינוק שנולד בניתוח קיסרי מוסיף להיות קשה והוא עדיין בסכנת חיים. בעלה עמיחי, שגם כן נפצע בפיגוע אך באורח קל, הוכנס למחלקה לטיפול נמרץ כדי לראות את שירה והשניים התחבקו לראשונה מאז הפיגוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הוריה של שירה ובני המשפחה שנכחו בחדר התרגשו מהמחזה ובכו. "בשורות טובות, אנחנו שמחים, ראינו את המראות האלה של שירה ועמיחי מתחבקים ובכינו מהתרגשות", סיפר האב חיים. "מצד שני אנחנו עדיין מתפללים לשלומו של התינוק. הרופאים אומרים לנו שמצבו קריטי ביותר. עדיין נשקפת סכנה לחייו. שירה רצתה לדעת על התינוק אבל בכוונה מנענו ממנה, לא סיפרנו לה ולא רצינו לספר".

ליאורה, אימה של שירה, עדכנה על מצבה בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי". "היא פתחה את העיניים שלה וניסתה לדבר", סיפרה ליאורה. "קשה לה כי יש לה צינורות, אבל היא מתקשרת ומבקשת שנבוא. היא מחזיקה לנו את הידיים ובוכה ומחייכת".

חיים התייחס למצבו של עמיחי, הבעל, ואמר: "הוא בנאדם חזק. נס חנוכה ששלושת הכדורים שחדרו לרגלו לא פגעו בשום איבר חיוני. הוא יצטרך את הכוחות האלה כדי לעזור לאשתו להתגבר על הטראומה הקשה שעברה עליהם כעת".

גם אחיה התאום של שירה, אריאל סילברשטיין, סיפר על מצבה המשתפר. "אנחנו ממשיכים להתפלל וזה ממש עוזר ומשפיע", הוא אמר. "אתמול דיברתי איתה. החזקנו לה את היד. שרנו לה. עכשיו הצוות בחר להרדים אותה כי היא עברה איזשהו טיפול ואנחנו ממשיכים לקוות שמצבה ישתפר".

בריאיון ל"מהדורה ראשונה" סילברשטיין סיפר כי בשל המכשירים שירה לא מסוגלת לדבר בקול אבל היא הצליחה להתבטא באמצעות השפתיים. "בכמה הדקות שהיא בערות בכל פעם היא מצליחה קצת לתפוס מה קורה אבל בגלל התרופות והמצב שלה אני לא חושב שהיא לגמרי מודעת למה שקורה סביבה".

זירת פיגוע הירי בעפרה (צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות)
זירת פיגוע הירי בעפרה, השבוע | צילום: ענבל ראובני / TPS, חדשות
החיפושים אחר המחבל מעפרה. ארכיון (צילום: דובר צה"ל, חדשות)
החיפושים אחרי המחבל מעפרה | צילום: דובר צה"ל, חדשות

לגבי מצב בנה התינוק, סילברשטיין סיפר כי שירה לא מודעת לעובדה שהוא נולד בניתוח קיסרי עוד ביום של הפיגוע. "היא שאלה על זה אבל לא ענינו לה", הוא סיפר. כשנשאל מה הוא יודע על חקירת הפיגוע והמצוד אחרי היורים, סילברשטיין השיב כי "אבא שלי דיבר עם אלוף פיקוד מרכז ואני מניח שאבא שלי מעודכן. אני לא חושב שיש דיווח רציף אבל אנחנו לגמרי סומכים על מערכת הביטחון ומתפללים שהמפגעים השפלים האלה ייתפסו".

ד"ר אלון שוורץ, כירורג בכיר ביחידת הטראומה‎ בשערי צדק, עדכן על מצבם של שירה והתינוק: "האם שירה נמצאת עדיין בטיפול נמרץ, כשהיא מורדמת ומונשמת. מצבה יציב ואנחנו מרוצים מהשיפור במצבה. היא מתעוררת לעיתים ומתקשרת בסימנים. האב עמיחי עדיין מאושפז אצלנו בעיקר להיזון כאב. לא נדרשות פעולות כירורגיות. התינוק, לצערנו, עדיין במצב קשה ואין שינוי במצבו.