הלוי מדבר על היחסים עם אלשיך (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
המפכ"ל רוני אלשיך וניצב יורם הלוי | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

מפקד משטרת ירושלים, ניצב יורם הלוי, החרים את טקס הפרידה של המחוז שעליו הוא מפקד ממפכ"ל המשטרה היוצא רב-ניצב רוני אלשיך. טקס הפרידה התקיים ביום רביעי השבוע באירוע גדול בבסיס משמר הגבול בבירה והשתתפו בו קצינים, מפקדים ושוטרים במשטרת מחוז ירושלים ומפקדי מג"ב בעיר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההיעדרות המופגנת של ניצב הלוי הורגשה היטב והפכה לנושא המדובר באירוע. החרמת הפרידה היא שיאה של מערכת יחסים עכורה בין המפכ"ל אלשיך לבין ניצב הלוי שהתאפיינה בעת האחרונה בנתק כמעט מוחלט בין השניים.

בסביבתו של ניצב הלוי טוענים שהמפכ"ל אלשיך הוביל את הפצת המידע והשמועות על קשרים כביכול בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו, ואחר כך הוא גם היה מעורב, כך לטענת אותם גורמים, בפרסום מידע רגיש מהפוליגרף שניצב הלוי עבר.

ניצב הלוי וראש הממשלה נתניהו (ארכיון) (צילום: סוכנות הידיעות, חדשות)
ניצב הלוי וראש הממשלה נתניהו (ארכיון) | צילום: סוכנות הידיעות, חדשות

בתגובה לטענות האלה אומר גורם בכיר במטה הארצי כי "ניצב יורם הלוי לא יודע להפסיד בכבוד. שיסתכל במראה וישאל את עצמו - כיצד הוא הגיע למצב הזה שבו השר ארדן בחר בצ'יקו אדרי ולא בו. הוא פשוט פחות טוב ומתאים לתפקיד מאדרי".

לדברי הגורם, עשרות קצינים בכירים אינם מחליפים מילה עם ניצב הלוי, ולכן במצב הזה לא ניתן למנות אותו למפכ"ל. "רב ניצב רוני אלשיך בא להיפרד ממחוז ירושלים, מהיחידות של המחוז ומהשוטרים שמשרתים בו. המפכ"ל לא בא להיפרד מניצב יורם הלוי!". אשר לטענות שמעלים בסביבת הלוי נגד אלשיך - מגיב הגורם הבכיר במילים "שקר וכזב", והוסיף: "הטענות האלה משוללות כל יסוד".

על הדברים אומרים בסביבתו של ניצב הלוי: "זו תגובה שקרית. הדברים האלה רק ממחישים את העובדה שהמניעים של המפכ"ל בכל הקשור לניצב הלוי הם אישיים בלבד. רוני אלשיך לא מפספס שום הזדמנות לפגוע ביורם הלוי ואין ספק שהוא זה שטרפד את מועמדותו לתפקיד המפכ"ל".

ממשטרת ישראל נמסר: "למען הסר ספק המפכ"ל איננו עוסק ברכילויות, לא בתוך הארגון ובוודאי לא מול כלי התקשורת, ולא מתכוון לעסוק בכך גם בעתיד, גם מול אינספור נסיונות לגרור את המשטרה לשיח כזה. שיח זה איננו הולם את מערכת הערכים של ספ"כ משטרת ישראל כולו.

"מערכת היחסים בין המפכ"ל ובין ממ"ז ירושלים הייתה ונשארה מקצועית. המפכ"ל הוביל רפורמות מרחיקות לכת במשטרת ישראל בשיתוף פעולה מלא של ספ"כ משטרת ישראל, חלק חשוב שבהן  התממשו במחוז ירושלים ונגעו באתגרים בתחומי הלחימה בטרור, הפשיעה, הסדר הציבורי והשירות לאזרח. כך יעשה גם בעתיד.

השר לביטחון פנים מכיר היטב את משטרת ישראל ועבד באופן הדוק גם עם ניצב יורם הלוי ובחר במועמד הראוי ביותר מבחינתו. משטרת ישראל בירכה על המינוי ומאחלת למועמד הנבחר, ניצב משה צ׳יקו אדרי, בהצלחה בתפקידו.