צפו בסיפורים המעניינים של 24.3 לאורך השנים (צילום: חדשות)
"להעניק חנינה לעוזי משולם" | צילום: חדשות

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, פנתה לנשיא המדינה ראובן ריבלין בבקשה שיחון את עוזי משולם ז"ל, כך פורסם הערב (רביעי) במהדורה המרכזית. השרה דרשה להנציח את מלחמתו של האדם המזוהה ביותר עם העלאת פרשת יהודי תימן לתודעה הציבורית בישראל: "חובה לתקן את העוול".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לבקשה של גמליאל אין משמעות מעשית, משולם נפטר לפני חמש שנים ממחלה קשה, אחרי שריצה תקופת מאסר ממושכת בעקבות ההתבצרות בביתו ב-1994 שהפכה לעימות אלים, כולל חילופי אש שבמהלכם גם נהרג אחד מחסידיו.

מתוך המכתב לנשיא (צילום: החדשות)
מתוך המכתב לנשיא | צילום: החדשות

"בעקבות האירועים הוקמו שלוש ועדות חקירה והיום יש הסכמה רחבה כי לעוזי משולם ז"ל נגרם עוול נורא", נכתב במכתב הפנייה לנשיא. "גם אם לא נוכל לרפא את הפצע לחלוטין, חובה עלינו לעשות את כל מה שביכולתנו כדי לתקן, לפחות במידת מה, את העוול שנעשה".

עוד נכתב כי "ההתנכלות לעוזי משולם היא פצע פתוח בלב החברה הישראלית. הענקת חנינה תאפשר להנציח את מלחמתו שבימים אלו קורמת עור וגידים".

מתוך הפנייה של השרה גמליאל לנשיא ריבלין (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

הממסד עשה כמעט הכול כדי להשתיק את מאבקו של משולם, את הטענה שהציף לפני 25 שנה על חטיפת ילדים מה שבמשך שנים היה בגדר שמועות והממסד הגיב לכך בהתנגדות רבה. "פשוט לתקן את העוול שנעשה למשפחות שלמות, שכל הזמן הטיחו בפניהן שעוזי משולם הוא הזוי", אמרה השרה במהדורה המרכזית. "שכל הסיפור הזה הוא בכלל לא היה. גם עבור משפחתו של משולם צריך לעשות צדק היסטורי, גם עבור חטופי תימן והבלקן".