מאות אלפים בלווית הרב עובדיה (צילום: כיכר השבת)
מאות אלפים בלווית הרב עובדיה | צילום: כיכר השבת

עם פטירתו הבוקר (שלישי) של מנהיג הציבור החרדי-ליטאי, הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן, נערכת המשטרה להשתתפות של מאות אלפי בני אדם בהלוויתו שתתקיים בשעה 12:00 בבני ברק. המשטרה צפויה לתגבר את כוחותיה בכבישים המובילים לעיר במטרה לצמצם את הכאוס שיווצר ושיבושי התנועה ככל שניתן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

בשעה זו נערכת המשטרה לסגירת כבישים, ועל פי ההערכות צפויים עומסים בכבישים המובילים לבני ברק: 1, 443, 471, 5 ו-20. מהמשטרה נמסר כי כניסת כלי רכב פרטיים לאזור לא תותר כך שציבור הנהגים מתבקש להימנע מלהגיע ולנסוע בדרכים חלופיות. מידע נוסף על המצב בדרכים ניתן יהיה לקבל במוקד 110 של המשטרה.

אלה מוקדי החסימות בכבישים: כביש 4 מכיוון צומת רעננה למשמר השבעה, כביש 1 ממחלף בן שמן לכיוון קיבוץ גלויות, כביש 5 ממחלף קסם לכיוון צומת מורשה, כביש 20 ממחלף גלילות לכיוון מחלף דב הוז, כביש 471 לכל אורכו לשני הכיוונים.

גם צוותים רפואיים של מגן דוד אדום נערכים בתגבור כוחות באזור. מאות חובשים ופרמדיקים של מד"א, וחוליות של מגישי עזרה ראשונה עם אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, אופנועי מד"א ורכבי הצלה ייעודיים יאבטחו רפואית את מסע הלוויתו של הרב שטיינמן. ההלוויה כאמור תצא מבני ברק לבית העלמין בעיר שם ייטמן.

הרב אהרן יהודה לייב שטיינמן (צילום: יעקב נעמי, פלאש 90)
הרב שטיינמן | צילום: יעקב נעמי, פלאש 90

במד"א קראו לציבור המשתתפים להצטייד בבקבוקי מים, להישמע להוראות המארגנים, להימנע ממצבי דוחק וטיפוס על גדרות ומקומות מסוכנים, ולנהוג למקום במשנה זהירות. בזמן ההלוויה כוחות מד"א המתוגברים יהיו ערוכים להעניק סיוע רפואי גם לארועי השגרה בבני ברק בפרט וברחבי גוש דן בכלל.

הרב שטיינמן הלך הבוקר לעולמו בבית החולים "מעייני הישועה" לאחר שמאמצי ההחייאה כשלו. תלמידיו הקרובים הגיעו להתאסף סביב מיטתו והתפללו לשלומו עד שנודע כי הוא הלך לעולמו באופן רשמי. בצוואתו ביקש הרב שלא לשאת הספדים במהלך ההלוויה, ולקצר אותה ככל שאפשר.