שבוע אחרי שרבבות בני אדם הפגינו בשדרות רוטשילד בתל אביב נגד התנהלות הקואליציה וראש הממשלה, התייצבו גם אמש (שבת) עשרות אלפים להפגין נגד השחיתות השלטונית,  לצד מוקדים נוספים ברחבי הארץ ובהם גם ירושלים, באר שבע וחיפה. המפגינים קראו ססמאות נגד השחיתות ונגד ראש הממשלה, ובהם: "ביבי נתניהו - לכלא מעשיהו". מספר רחובות בעיר בהם אבן גבירול וקפלן נחסמו לתנועה באופן זמני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

האלפים הרבים התכנסו גם השבוע מול "בית העצמאות" בשדרות רוטשילד, בו הוכרז על הקמת מדינת ישראל. בתום הנאומים צעדו המפגינים לכיוון כיכר הבימה. לטענת המארגנים, סמוך לשעה 22:15 המשטרה ניתקה את מערכת ההגברה במקום. משם המשיכו המפגינים לעבר כיכר רבין וגרמו לחסימות כבישים.

אלדד יניב, ממארגני המחאה, סיפר לחדשות 2: "הדרך היחידה של נתניהו לעצור את ההפגנות זה להתפטר. לנתק מיקרופונים זה עולב וגם מצחיק. אנחנו עשרות אלפים אז פשוט ממשיכים על אבן גבירול. אי אפשר יהיה לעצור את האנרגיה הזו. למדנו את כל הלקחים מ-2011. ביבי לא מבין עם מי הוא מתעסק".

"יש פה אלפים רבים שרוצים להפגין נגד נגד השחיתות, נגד מדיניות הממשלה", סיפר אחד המפגינים, יאשה מרמר מתל אביב. "כשכמות כזאת של אנשים יוצאים זה בגלל שלממשלה אין מה להציע חוץ מעוד צעדים וחוקים בשירות בעלי ההון והטייקונים. אלפי אנשים שיצאו למחות הם האור שבקצה המנהרה".

במהלך ההפגנה נרשמה תקרית חריגה כאשר מספר מפגינים התעמתו עם פעילי חרם נגד ישראל שנכחו אף הם בהפגנה ונשאו שלט עם הכיתוב: BDS. "תתביישו לכם", צעקו המפגינים לעבר פעילי החרם.

השטיח הכתום ייפרש. כיכר הבימה (צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות)
המפגינים צעדו לכיכר הבימה | צילום: קובי ריכטר/TPS, חדשות
מאות הפגינו בבאר שבע
מאות הפגינו בבאר שבע | צילום:

במקביל, כ-200 מפגינים הפגינו מול בית ראש הממשלה בירושלים וקראו "מושחתים נמאסתם" ו-"העם דורש צדק משפטי". המפגינים סיימו את ההפגנה בשירת "התקווה" והתפזרו. מאות בני אדם הפגינו גם בתחנה המרכזית בבאר שבע.

הפגנה נגד השחיתות, שדרות רוטשילד (צילום: חדשות 2)
אלפים מפגינים בתל אביב, הערב | צילום: חדשות 2
הפגנה נגד השחיתות, שדרות רוטשילד (צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות)
המוחים קראו: "נתניהו לכלא מעשיהו" | צילום: Tomer Neuberg/Flash90, חדשות

בתגובה להפגנה בתל אביב, במפלגת הליכוד מסרו: "בערב שבו ראש הממשלה נתניהו יוצא לייצג את מדינת ישראל מול ההתקפות על ההכרזה ההיסטורית של הנשיא טראמפ, ובשעה שבה מתקיימות ברחבי העולם הערבי הפגנות שבהן שורפים את דגלי ישראל וארה"ב, בתל אביב מתקיימת גם הערב הפגנת שמאל. במקום להתאחד עם כל העם מאחורי ירושלים ולהציג לעולם חזית אחידה, בשמאל לא יכולים להתאפק ומעדיפים לעסוק בפלגנות".

במוצאי שבת שעבר השתתפו עשרות אלפי בני אדם ב"מצעד הבושה והתקווה" על רקע סערת "חוק ההמלצות" וחוקים שנויים במחלוקת נוספים שמקדמת הקואליציה. המחאה שהחלה סמוך לביתו של היועץ המשפטי לממשלה בפתח תקווה התרחבה - ועברה לתל אביב. מאות הפגינו גם בירושלים וחיפה.