יו"ר ארגון זק"א יהודה משי זהב הותקף בידי לביאה במהלך ביקור בספארי במדינה באפריקה. בתיעוד התקרית נראה זהב מתהלך עם חתולי הפרא בזמן שהוא מתפלל בקול, כשלפתע אחת הלביאות מתנפלת עליו ומפילה אותו לקרקע. הוא אושפז בבית החולים במצב קל וקיבל זריקת טטנוס. "הכל בסדר", אמר זהב מבית החולים. "זו הפעם הראשונה שאני מרגיש מה זה פחד אמיתי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זהב מבקר במדינה לצורך תרגיל לאומי גדול של הארגון בשיתוף עם הרשויות המקומיות. "היום לקחנו יום חופש והלכנו לטייל בג'ונגל", סיפר זהב. "זו נסיעה של שלוש שעות ויש שם מסלול בו מטיילים עם האריות".

"בהתחלה חשבתי שהיא מחייכת" (צילום: זק"א)
"בהתחלה חשבתי שהיא מחייכת" | צילום: זק"א

לדבריו, לפני הטיול עוברים הדרכה במהלכה מודגש שאין לגעת בחיות בראש ולא להתכופף, אחרת הם עלולים להסתער. "סיירתי עם שתי לביאות ובשלב מסוים, לא יודע אם בגלל שנגעתי בה או התקרבתי לה יותר מדי לראש, פתאום הלביאה סובבה אליי את הראש. בהתחלה חשבתי שהיא מחייכת ואז 'בום' - היא הסתערה עליי עם שתי הידיים והפילה אותי".

הוא סיפר כי הדבר הראשון שעשה לאחר שנפל היה לחפש את הכיפה שלו. "מי שצילם והמקומיים שעמדו מסביב התחילו להכות אותה במקלות והוציאו אותי מתחתיה", הוסיף. "עכשיו אני רק לוקח טטנוס בבית החולים בגלל השריטות שלא יעברו מחלות".