יורם ישראלי, הוא ערבי ישראלי ששינה את שמו מתוך רצון להתערות בחברה בישראל. הוא נולד בנתניה, גדל בקרוואן, ולפני שנה הוא, רעייתו ושבעת ילדיהם קיבלו דירה חדשה מעמידר בשכונה בעיר. אלא שאז הסתבר לבני המשפחה שהתושבים הדתיים בשכונה "לא אוהבים", בלשון המעטה, את העובדה ששכניהם ערבים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז שעבר להתגורר שם ארבע מכוניות שלו עלו באש, ונשלחו לפתחו גם מכתבי איום ונאצה. רב השכונה, אליעזר שלוש, אף ביקש מעמידר למצוא לו דירה חלופית שכן הוא ומשפחתו "אינם מתאימים לשכונה". במקביל, המשטרה לא פועלת די הצורך כדי לתת מענה למצב ויורם ישראלי נותר חסר אונים.

"אני לא מאמין, מדובר במחבלים", אמר ישראלי. "אנחנו לא בטול כרם. לא משנה אם אני ערבי או יהודי, אני לא גזעני. חשבתי להשתלב איתם אבל הם לא מסכימים".

יורם ישראלי (צילום: החדשות‎)
יורם ישראלי | צילום: החדשות‎

את התסכול שלו נוכח היחס שאליו הוא זוכה הביע ישראלי בתלונות חוזרות ונשנות למשטרה, אך זו סוגרת את התיקים מבלי לתת מענה אפקטיבי. החוקרים מודים אמנם שלישראלי "אין סכסוכים מוכרים" אך הם טוענים כי המניע להצתות לא ברור.

"אבא שלי ואחים שלי כולם עשו צבא", הוסיף ישראלי. "משטרת נתניה שותפה לפשע הזה, נתתי שמות של חשודים והם לא נחקרו והמשטרה סוגרת את התיק מחוסר ראיות".