נתניהו, ארכיון (צילום: החדשות)
נתניהו התנצל על "חיקוי הגבות" | צילום: החדשות

יומיים לאחר הנאום שנשא ראש הממשלה נתניהו בפני פעילי ליכוד, וביצע חיקוי של כתב חדשות 2 משה נוסבאום, הבהיר הבוקר (חמישי) כתבנו כי תמה "הפרשה". בריאיון לאילנה דיין בגל"צ, סיפר נוסבאום כי עוד אתמול התקשר אליו רה"מ - והתנצל על הדברים. "לא התכוונתי לפגוע", אמר נתניהו על "חיקוי הגבות" שביצע מול אלפי אנשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מזכירתו התקשרה אתמול בצהריים וחיברה בינינו", סיפר נוסבאום. "הוא אמר 'לא התכוונתי לפגוע ואם נפגעת אני מתנצל', והשבתי לו שאני מעריך מאוד את השיחה ולגופו של עניין לא נפגעתי".

מוקדם יותר השבוע, במהלך טקס הדלקת נר שמיני של חנוכה עם מאות פעילי ליכוד בכפר המכבייה, תקף ראש הממשלה נתניהו את המשטרה והמלצותיה, אך גם את התקשורת והתנהלותה בסיקור החקירות נגדו. "אני מנצל את ההזדמנות כאן הערב לחזור ולומר לכם בעוד כמה חודשים, כשכל האמת תצא לאור, יתברר שהיה פה מסע ציד מאוד מאורגן", אמר נתניהו. 

משה נוסבאום (צילום: חדשות 2)
"לא נפגעתי". משה נוסבאום | צילום: חדשות 2

"אז יהיו המלצות, נו אז מה? רוב רובן של המלצות המשטרה נגמרות בלא כלום. יותר מ-60% מהמלצות המשטרה מתבררות בהמשך כהמלצות סרק. המכפישים בכיכרות ובמהדורות ינסו לנפח את הבלון הזה, לפני שיוצא ממנו כל האוויר. עכשיו הם מנסים לבנות מתח לגבי מה שיהיה עם ההמלצות". בשלב זה בחר רה"מ לבצע חיקוי לועג לכתב החדשות משה נוסבאום - "אז אני אעשה לכם ספוילר - בעוד שבועות בודדים ישבו באולפני הטלוויזיה כתבים ופרשנים חמורי סבר והם יפתחו את מהדורת החדשות בכותרות מפוצצות: 'המלצות חמורות ביותר, יש לומר חמורות מאוד'".

לאחר מכן, בטור מיוחד, הגיב נוסבאום בעצמו לדברים. "עם כל הכבוד, אדוני ראש הממשלה, נראה לי שבמקום לעסוק בכתבים שמסקרים את החקירות נגדך - בעלי גבות עבות, דקות או רגילות - ראוי היה לצלול שוב אל הגרסאות שמסרת בחקירות, ושלא הצליחו להפריך את החשדות שהעלו נגדך החוקרים", אמר.