ליברמן. עולה למתקפה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
בחר לא להתערב בסיפור. ליברמן | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

ארגוני ימין, ובראשם "אם תרצו", פנו לאחרונה לשר הביטחון אביגדור ליברמן בבקשה להרחיק לאלתר את נשות הארגון "מחסום watch" מהמחסומים. אותם ארגונים הזכירו לליברמן בהקשר הזה את הטענה שנשמעה לאחר הפיגוע בהר אדר, ולפיה אחת מנשות הארגון צעקה לעבר אחד הלוחמים שנרצחו בפיגוע, באופן שעלול היה לפגוע בערנותו. באופן מפתיע החליט ליברמן לדחות את הבקשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שר הביטחון החליט שלא לנצל את ההזדמנות, כפי שחשבו אולי חלק מהגורמים שפנו אליו, והחזיר תשובה שבה הוא אמר: "אני סומך על צה"ל, יש נהלים ברורים". בכך, שר הביטחון בעצם מאפשר את המשך הפעילות של הארגון הזה.

אפשר לומר שליברמן בחר לא להיכנס לסיפור המורכב ולגלגל את תפוח האדמה הלוהט לעבר צה"ל, ומנגד, כפי שאומרים בימין, ליברמן מאכזב בהחלטה הזאת חלק מהמחנה שלו ולא מנצל את שעת הכושר.

ליברמן מסר בתגובה לדברים: "בידי החיילים והמפקדים בצה"ל מגוון רחב של כלים, המאפשרים להם למנוע מפעילי ארגונים להפר את החוק והסדר הציבורי, לרבות: סגירת שטחים, מניעת תנועה בצירים, עיכוב ומעצר של פעילים המפרים את החוק, הגשת תלונה במשטרה וכלים נוספים, שבהם ניתן לעשות שימוש בכל מקרה של הפרעה לפעילות מבצעית".