אולמרט, שטייף ויחימוביץ', ארכיון
שטייף, אולמרט ויחימוביץ', ארכיון | צילום: עומר מירון, יוסי זליג פלאש 90, רויטרס

הטענות להתנהגות מינית לא הולמת מצד רה"מ לשעבר אולמרט - הפרשה מסתעפת: לאחר שכתבת גלי צה"ל הדס שטייף טענה כי אולמרט הטריד אותה מינית, שטייף חשפה פנייה שקיבלה מאישה נוספת בנושא. לדברי אותה אישה, היא סיפרה לח"כ שלי יחימוביץ' על המקרה לפני כעשור ויחימוביץ' השיבה לה "זה ידוע". יחימוביץ' אישרה הערב כי קיבלה פנייה בנושא, אך הבהירה: "זו הייתה הפעם הראשונה וגם האחרונה ששמעתי סיפור כזה על אולמרט".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שטייף פרסמה עדות בעילום שם מצד עובדת בכנסת, שלדבריה התבקשה להחליף את שולה זקן באופן זמני - ואז הותקפה מספר פעמים ואולמרט ביצע בה - לכאורה - מעשים מגונים, גם כשהייתה בהיריון. האישה תקפה את התנהלות יחימוביץ' לאחר השיחה ביניהן: "לא הבנתי למה לא עשתה עם זה כלום. אולי בגלל שהייתה ח"כית צעירה. אולי הפעם היא תספר מה שמעה מעוד נשים... עדותה שמורה אצלי יחד עם כל השאר".

יחימוביץ' הגיבה הערב וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "לפני כעשר שנים, סביב פרשת קצב (שבה ליוויתי את הנפגעות) אכן פנתה אלי אשה שסיפרה ש-20 שנים קודם תקף אותה אולמרט. תלונה במשטרה, לצערי, לא הייתה אופציה בגלל התיישנות, הפייסבוק טרם נולד, והחשיפה, כאז כן היום, היא בחירה לא פשוטה של הנפגעת עצמה". יחימוביץ' הוסיפה: "לא, לא אמרתי שזה 'ידוע' כי לא שמעתי לפני אותה שיחה סיפור דומה על אולמרט".

שטייף חשפה כי נשים נוספות פנו אליה, בהן גם אישה שטוענת כי אולמרט "נהג לצבוט בפטמות" לעובדות באחת במערכות הבחירות. "כולנו התהלכנו לידו עם ידיים משולבות על החזה. שנים שאני מספרת עליו לחברים ומשפחה", אמרה אותה אישה לשטייף.

העיתונאית תקפה את הביקורות נגדה: "כל הטרולים, ויפה הנפש, יוצאים מהמחילות. 'למה לא הגשת תלונות, למה לא דיברת, ועוד עוד', בגלל טיפוסים כמוכם כולנו שתקנו... בגלל מתחסדים ובריוני רשת ורחוב. אבל היום, כשאני מבקשת מנשים להיות אמיצות ולדבר, אני לא יכולה שלא לעשות זאת בעצמי".

עוד הבהירה שטייף כי לא התכוונה לחשוף את הטענות כלפי אולמרט: "לא תכננתי. שאלו אותי אם גם אותי הטריד איש מפורסם. אמרתי שכן. ואז הקהל אמר אז למה את לא מספרת. הם צדקו כמי שמביאה עדויות של אחרות אבל אולמרט מיהר להכחיש". מטעמו של אולמרט נמסר: "לא היו דברים מעולם".