מאבק השוטרים. ארכיון
המחאה בצומת בית דגן, ארכיון | צילום: מטה המאבק, חדשות

מטה המאבק לשיפור שכר השוטרים, הסוהרים והגמלאים חוסמים כעת את הכניסה לתחנת המשטרה בכפר סבא ואת הצומת הסמוך. מחאתם באה על רקע דרישה מפקידי האוצר לממש את החלטת בג"צ ולפיה יש להשוות את תנאיהם רטרואקטיבית לתנאים של המשרתים בצה"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לצערנו הוועדה שהייתה עתידה לתת המלצותיה בהמשך לפסק הדין של בית הדין לעבודה בו נקבע כי האוצר פועל בחוסר תום ועליו להעביר את הכספים המגיעים לשוטרים, הסוהרים והגימלאים", נמסר ממטה המאבק. "הגישה ביום רביעי האחרון בקשה לדחייה ב-30 יום כשמעל כמה חודשים התכנסה רק פעם אחת וטרם ניתנו לחבריה כתבי מינוי כדין - הם מצפצפים על התנאים של אנשי הביטחון".

לפני כשבוע חסמו פעילי מאבק השוטרים והסוהרים הגמלאים למשך זמן קצר את צומת בית דגן. המוחים "שיתקו" את תחנת משטרת אגף התנועה, כהצהרת כוונות לממשלה על התעלמותה מהצמדת השכר והתנאים לאנשי הקבע.

המפגינים הדגישו כי הממשלה התחייבה להצמדת שכרם, וגם החלטת בית הדין לעבודה תמכה במהלך - אך למרות זאת המדינה לדבריהם "ממשיכה להתעלם מהזכויות הבסיסיות לקבלת התנאים שהתחייבה". 

דויד סיטון, מראשי מטה המאבק, אמר: "מדובר בהצהרת כוונות ראשונה לממשלה, זה ילך ויסלים. שוטרים פעילים יקחו חלק פעיל בדרישת הזכויות שלהם. זו רק ההתחלה".

המשטרה, שהכווינה את התנועה במהלך החסימה, פינתה לאחר מכן את הציר והתנועה שבה לסדרה. במקום נוצרו פקקים רבים.

בנוסף קיימו המפגינים בשבוע שעבר מחאה ספונטנית מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, שם מחו כמה נשות שוטרים ומשפחות שוטרים וזעקו לעברו שיתערב במשבר - עד שכוחות גדולים של משטרה הגיעו ופינו אותם בכוח.