חיים יבין, ארכיון (צילום: Miriam Alster/FLASH90)
חיים יבין, ארכיון | צילום: Miriam Alster/FLASH90

פרשת ההטרדות המיניות בארץ נמשכת: אישה טענה היום (שישי) בעמוד הפייסבוק שלה כי "מר טלוויזיה" חיים יבין הגיע לריאיון אישי עמה בסוף שנות ה-70 בביתה, ובמהלך הריאיון תקף אותה מינית. לטענתה, לאחר שהבין ש"שום דבר לא יקרה", הם המשיכו בריאיון, כשבתומו הוא אמר לה: "אני יוצא מכאן מתוסכל ומאוכזב".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האישה טענה כי בסוף שנות ה-70 היא הגיעה במסגרת עבודה ככתבת בשבועון "להיטון עולם הקולנוע" לאירוע אותו הנחה חיים יבין וביקשה ממנו להתראיין ריאיון אישי בשבועון. לטענתה, יבין הודיע לה כי הוא "מתראיין רק בנושאים מקצועיים".

כחצי שנה לאחר מכן, לטענת האישה, היא קיבלה שיחת טלפון ממזכירתו של חיים יבין שהסכים לבסוף להתראיין אצלה. "הזמנתי אותו לדירתי", כתבה האישה. "נהגתי אז לראיין אמנים ואנשי תקשורת בדירתם, או אצלי".

גל פניות על תקיפה מינית קבוצתית (צילום: 123RF \ Katarzyna Białasiewicz, חדשות)
"השליך אותי על המיטה ונשכב מעליי" | צילום: 123RF \ Katarzyna Białasiewicz, חדשות

האישה מספרת שכעבור חצי שעה מתחילת הריאיון, יבין אמר "השאלות טובות, וזו בוודאי הולכת להיות כתבה טובה, אבל יש דברים אחרים שאנחנו יכולים לעשות". לטענת האישה בשלב הזה יבין קם ממקומו, תפס אותה, השליך אותה על המיטה ונשכב מעליה. "הייתי צריכה להתאמץ ממש כדי לנער אותו ממני", טענה.

לטענת האישה, לאחר שהבין כי דבר לא צפוי להתרחש ביניהם, הם המשיכו את הריאיון ולפני שעזב אמר לה השדר "שתדעי לך שאני יוצא מכאן מתוסכל ומאוכזב". בעבר, הושמעו טענות על התנהגות מינית מטרידה מצדו של חיים יבין, אך מעולם לא הוגש כתב אישום.

חיים יבין מסר כי אינו מעוניין להגיב.