תיעוד: עשרות חרדים הפגינו אמש (שני) בירושלים במחאה על מעצר שני אברכים שסירבו להתייצב בלשכת הגיוס, במהלך ההפגנה חסמו המוחים את התנועה בצומת הרחובות שרי ישראל ויפו ובמשך זמן קצר גם שיבשו את תנועת הרכבת הקלה, במהלך ההפגנה תועדה חיילת שנקלעה למקום וסביבה התגודדו עשרות מפגינים שירקו וצעקו לעברה "שיקסע" ותקפו אותה בבעיטות ובדחיפות. "מה שהיא עושה זה כמו נבלה", אמר אחד המפגינים. החיילת, שניסתה לפנות את הציר עבור רכב הרחיקה את המפגינים והתעמתה איתם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השוטרים עצרו במהלך ההפגנה שמונה מפגינים שהפרו את סדר, בטענה שלא נשמעו להוראות השוטרים. במהלך ההפגנה תועד גם שוטר שאיים על המפגינים כשהוא מנופף באקדח שלוף וקורא לעברם: "מישהו רוצה לחטוף כדור?". המפגינים מסביב מיד החלו לצעוק: "צלמו, צלמו!".

במקביל התקיימו שתי הפגנות נוספות ברחבי הארץ: בבית שמש הפגינו עשרות חרדים ברחוב נהר הירדן, כשחלקם חסמו את הכביש לסירוגין. גם ברמת גן התקיימה הפגנה בצומת ז'בוטינסקי פינת רבי עקיבא, כשבשלב מסוים החלו המפגינים להתפרע ולפעול באלימות כלפי השוטרים. בהפגנה זו עצרו השוטרים ארבעה מפגינים.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "במשטרת ירושלים מתייחסים בחומרה לאירוע הזה. כבר אמש השוטר זומן לבירור עם מפקדיו והכוונה לטפל בארוע הזה בהמשך במישור המשמעתי".