אמבולנס (צילום: נטע יערי, חדשות)
ארכיון | צילום: נטע יערי, חדשות

אסון בנגב: תינוק כבן שנה נהרג היום (חמישי), ככל הנראה מפגיעת רכב. הוא הובא למרפאה מקומית בערערה שבנגב, שם נקבע מותו. נסיבות האירוע נבדקות. מחקירה ראשונית עולה כי סבו של התינוק הוא זה שפגע בו עם הרכב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדיווח הראשון על האירוע התקבל במוקד מד"א בשעה 14:22. חובשים ופראמדיקים של מד"א דיווחו כי התינוק הגיע למרפאה ללא סימני חיים עם חבלת ראש קשה וקבעו את מותו.

ישראל כץ, חובש בכיר במד"א, אמר: "כשהגענו למרפאה חברנו לצוות הרפואי המקומי, שהעניק טיפול רפואי וביצע פעולות החייאה בפעוט שהיה מחוסר הכרה. ביצענו בו מספר בדיקות רפואיות, הוא היה ללא רוח חיים וסבל מחבלת ראש קשה ובתוך זמן קצר נקבע מותו".

מנתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים עולה כי משנת 2008 מתו 100 ילדים מדריסה בסביבת הרכב, בשנת 2016 מתו 6 ובשנת 2017 מתו 10. קבוצת הגיל הבולטת בסוג זה של תאונה היא 0-4 (87%) וכ - 88% מהמקרים אירעו בבית ובחצר הבית. רובם הגדול של הנפגעים שייכים למגזר הערבי (כ-88%), כש - 53% מתוכם, שייכים למגזר הבדואי.

אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "היפגעויות ילדים בסביבת הרכב היא תאונה שכיחה בעיקר בקרב החברה הבדואית בנגב. ניתן למנוע היפגעות זו על ידי הגברת המודעות של ההורים לנקוט בפעולות הבאות: להקפיד על הפרדה בין שטח המשחק של הילדים הצעירים לשטח החנייה. בנוסף, בשל גובהם של הפעוטות נהגים לא יכולים לראותם ולכן חשוב להקפיד על סריקת השטח שמסביב לרכב, טרם הנסיעה בו, על מנת לוודא כי אין ילד המשחק באזור, העלול להיפגע".

לאור הנתונים העגומים לפיהם שיעורי התמותה הגבוהים ביותר בישראל מתאונות הם של ילדים בדואים, החליטו ארגון 'בטרם' ביחד עם הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב ומשרד החקלאות להוביל תכנית משותפת לקידום בטיחות ילדים בתשע רשויות בדואיות בנגב.