זירת הפיגוע (צילום: חלי ממן/TPS.)
זירת הפיגוע, אתמול | צילום: חלי ממן/TPS.

התייצבות חלה הבוקר (שני) במצבו של הפצוע מהפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים. אתמול הובהל המאבטח, אשר אלמליח בן ה-46 לבית החולים שערי צדק כשהוא במצב קשה וסובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

מבית החולים נמסר כי ישנם סימני התעוררות ראשוניים אך הוא עדיין לא יצא מכלל סכנה. כעת הוא עדיין מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ. "כשהגעתי למקום הייתה מחוץ לתחנה המרכזית המולה גדולה, סמוך לכניסה שכב גבר מעורפל הכרה כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון", סיפר חננאל אלבו, חובש בכיר במד"א , שטיפל אתמול באלמליח. "הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה ועצירת דימומים והוא פונה במהירות תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים לבי"ח שערי צדק כשמצבו קשה".

אין תמונה
המחבל שביצע את הפיגוע

בתוך כך במהלך הלילה פעלו כוחות הביטחון במרחב מנו יצא המחבל שביצע את פיגוע הדקירה, תושב שכם בן 24. הכוחות הגיעו לביתו, תיחקרו את משפחתו וחיפשו חומרי הסתה. המחבל כתב בפייסבוק לפני יציאתו לפיגוע: "למען אללה קמנו, מבוקשנו הוא להניף את הדגל, מי ייתן ודתנו שוב תהיה נשגבת ושמסגד אלאקצא שוב יהיה מפואר", כתב המחבל בעמוד הפייסבוק שלו. "ישפכו נא את דמנו - ערכו נמוך כשהוא נשפך למען המולדת שלנו, למען ירושלים ולמען מסגד אלאקצא". במשרד מתאם פעולות הממשלה בשטחים הבהירו כי למחבל היה אישור שהייה למרחב התפר שמסביב לירושלים, אך לא לעיר עצמה. כלומר הוא שהה בתחומי העיר בניגוד לחוק.