אמצו את בעלי החיים השקופים שמחכים לבית חם: ליסה היא כלבה מעורבת שהגיעה לפני שנה לעמותת "תנו לחיות לחיות" כשהיא פצועה לאחר שעברה התעללות או נדרסה. הלסת שלה נקרעה, הלשון שלה תלויה תמיד מחוץ לפה והיא עברה שיקום נרחב לאחר שלא הייתה מסוגלת לאכול או לשתות. כמו ליסה יש עוד חתולים וכלבים רבים שעברו התעללות וסובלים מפגיעות שמשפיעות על המראה שלהם - וגורמות לאנשים להירתע מלאמצם. קמפיין חדש מנסה לסייע להם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק שלנו

ליסה עברה ניתוח מסובך במהלכו הצליחו לתפור מחדש את הלסת ולהחזירה למקום. חלק מהלסת אמנם עדיין חסרה והלשון שלה עדיין נופלת למטה, אך היא אוכלת ושותה כמו כל כלב בריא אחר. בעמותה מדגישים שעל ליסה, ועל עוד רבים וטובים שנמצאים במצבה, מדלגים באופן קבוע למרות שחוץ מהמראה החיצוני אין לכך משמעות והם מנהלים אורח חיים תקין לגמרי.

כלב נוסף שממתין לאימוץ ולא מצליח למצוא בית חם כבר 4 שנים הוא אצ'י בן ה-10, שכלבים אחרים נשכו אותו ותלשו את שתי אוזניו. מאז הוא בטראומה וכנראה שגם הציפייה - והאכזבות החוזרות ונשנות - לאימוץ מתוך הכלוב לא תורמת למצבו הנפשי. הוא חושש ומתכנס בעצמו כשמגיעים מאמצים פוטנציאליים ולכן הוא פשוט מתפספס.

מחפש בית אוהב. הכלב אצ'י (צילום: תנו לחיות לחיות)
מחפש בית אוהב. הכלב אצ'י | צילום: תנו לחיות לחיות
הכלב ניצן (צילום: תנו לחיות לחיות)
הכלב ניצן | צילום: תנו לחיות לחיות

לקראת החורף החליטו בעמותת "תנו לחיות לחיות" לצאת בפרויקט מיוחד במסגרתו יוצעו לאימוץ בחצי מחיר כלבים וחתולים כמו ליסה ואצ'י: מבוגרים, בעלי מוגבלויות וטראומות שחלקם מחכים לבית חם ואוהב כבר 7 חורפים. "מי שמגיע לאמץ פשוט פוסח עליהם כלא מתאימים רק בגלל שיש להם נכות כלשהי או שהם נחבאים אל הכלים", הסבירו בעמותה.

"עצוב לראות שיש כלבים שלא רואים אותם, לפעמים כי הם מבוגרים ולפעמים לא רוצים להסתכל עליהם אפילו בגלל נכות, ולפעמים הם פשוט כאלה שלוקח להם יותר זמן להיפתח וצריך יותר סבלנות אתם. כל חורף נוסף בכלוב רק מקשה עליהם יותר לבטוח בבני אדם. עזרת הציבור חשובה מאד במציאת בתים במיוחד עבור הכלבים האלה, הבלתי נראים, שבמיוחד בחורף יעניקו המון חום לבית שיפתח את דלתו בפניהם".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il