בניין גלי צה
בניין גלי צה"ל, ארכיון | צילום: יואב סטולר, חדשות

בימים האחרונים הרשתות החברתיות וכלי התקשורת מוצפים בוידויים על הטרדות מיניות. הקמפיין שהחל בארה"ב עם התגית "#metoo" תפס תאוצה גם בארץ, וכעת חיילת ששירתה בגלי צה"ל לפני יותר משני עשורים מצטרפת למחאה, ומעלה טענות להטרדות מצד מפקדי התחנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפוסט בפייסבוק כתבה החיילת לשעבר כי שני מפקדים שכיהנו באותה תקופה "שלחו ידיים, ניסו לנשק או ללטף". לדבריה, האירועים אמנם היו קצרים ו"קטנים", אך "לא היו גרועים מהרגעים האלה". עוד טענה כי בשל גילה הצעיר בזמן האירועים, "זה השפיע עליי מאוד".

באחד המקרים שתיארה, מפקד ניסה "לדחוף לי לשון" - והיא הגיבה ברתיעה. לאחר מכן שמעה מחיילים וחיילות נוספים כי חוו "אירועים דומים" עם אותו מפקד. בנוגע לבכיר השני בגלי צה"ל, שגם בשמו לא נקבה, אמרה: "דווקא מאוד חיבבתי וכיבדתי אותו". לדבריה, הוא נגע בה ללא רשותה, באופן שפגע בדימוי העצמי שלה.

אותו אירוע התרחש במכונית, בשעה שהשניים היו מעורבים בשידור מחוץ לבסיס. "הייתי ברשותו, הוא היה אמור לדאוג לי". לדבריה, המפקד, הפסיק לאחר מגע קצר, והיא נאלצה "להעמיד פנים שכלום לא קרה".

לאחרונה, בעקבות השיח הער ברשתות החברתיות, היא נזכרה באירועים ששכחה. למרות חששותיה כי השניים ינסו לנקום בה בדרך כזו או אחרת על חשיפת המקרים מהעבר, החיילת לשעבר פרסמה את הפוסט.

בשיחה עם חדשות 2 אמרה כי נוכח הקמפיין הציבורי, החליטה לכתוב והלהוציא את שעל לבה, גם אם לא באופן מלא וגלוי. "אני לא רוצה להרוס לאנשים האלה, אין לי כוונה להזיק להם, אולי הם בכלל מתחרטים ומבינים מה עשו?" היא מספרת. "אחד מהם אני ממש ממש חיבבתי ויודעת שזה לא היה במודעות אז, אבל לא יכלתי לשמור את זה יותר, במיוחד כשמדובר על חיילת ואזרחים, פערים שמתקיימים גם היום. היום אני במקום אחר בחיים, רחוק מפה, בקרירה, משובצת במקום חברתי אחר, לא ראיתי אותם כבר שנים, אבל כל פעם מחדש זה עלה בי והייתי חייבת לשתף".