זירת הפיגוע, ביום ראשון (צילום: עד ראיה)
זירת הפיגוע, ביום ראשון | צילום: עד ראיה

בבית החולים שערי צדק הודיעו היום (שלישי) כי חלה התייצבות נוספת במצבו של אשר אלמליח, המאבטח שנפצע קשה בפיגוע הדקירה סמוך לתחנה המרכזית בירושלים לפני יומיים. המאבטח יצא מכלל סכנת חיים מיידית והוא עדיין מונשם ומורדם ביחידה לטיפול נמרץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

חלי בן הרוש, גרושתו של אלמליך, אמרה אתמול בריאיון ל"מהדורה ראשונה" כי מצבו הרפואי משתפר: "העירו אותו והוא החל להגיב ולחייך אלינו. לאחר מכן החזירו אותו לישון למען שמירה על בריאותו". בן הרוש הוסיפה: "אנחנו ממשיכים להתפלל ולקוות לטוב, זה כל מה שאנו נאחזים בו כרגע".

ד"ר עופר מרין, מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים שערי צדק בירושלים, סיפר גם הוא אתמול על מצבו של המאבטח: "אלמליך נדקר בליבו. הוא נותח מיד כשזוהה החור בליבו, עוד בזמן השעות הדרמטיות שלאחר הפיגוע. חלה התייצבות במצבו. ראינו סימנים ראשונים של תגובות בגופו, זה מצב מעודד. המערכות חזרו לתפקד באופן תקין אך הוא עדיין מורדם, מונשם ומוגדר במצב קשה".לאחר פיגוע הדקירה, פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום האירוע העניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון. "כשהגעתי למקום הייתה מחוץ לתחנה המרכזית המולה גדולה, סמוך לכניסה שכב גבר מעורפל הכרה כשהוא סובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון", סיפר חננאל אלבו, חובש בכיר במד"א שהוזעק למקום. "הענקתי לו טיפול רפואי ראשוני שכלל חבישה ועצירת דימומים והוא פונה במהירות תוך כדי המשך טיפול רפואי מציל חיים לבי"ח שערי צדק כשמצבו קשה".