במשרד התיירות ציינו היום (שלישי) את נחיתתה של התיירת ה-3 מיליון שהגיעה השנה לישראל. איוואנה אייזק מרומניה הגיעה עם בן זוגה מיהאי גיאורגסאי, שהפך לתייר ה-3 מיליון ואחד, והשניים התקבלו בקבלת פנים חגיגית בנתב"ג. "זו חוויה מדהימה", היא מספרת בריאיון ל"מהדורה ראשונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מחר יום ההולדת של בן הזוג שלי והוא רצה לנסוע למקום שמשי וחם", סיפרה איוואנה על הסיבה בגינה בחרו לטוס לישראל. "אז אמרנו בוא ניסע לישראל כי יש לנו כאן חברים ואני חושבת שזו הייתה החלטה טובה. זה היה כמו חלום".

קבלת הפנים בנתב"ג (צילום: דורון ברסקי)
קבלת הפנים בנתב"ג | צילום: דורון ברסקיעוד סיפרה איוואנה על הרגע בו הבינה שמשהו יוצא דופן מתרחש. "ניסיתי לקבל את המזודוות שלי בנמל התעופה והן לא הגיעו, אז אמרו לי בואי תצאי בינתיים החוצה", היא מתארת. "כשיצאתי ראיתי המון אנשים מחזיקים שלטים עם השם שלי. כולם חיכו לי. אפילו שר התיירות היה שם כך שזה היה די מדהים. בתכנון המקורי שלנו התכוונו ללכת לחוף הים בדרום הארץ, אבל אנחנו בירושלים ואני לא מצטערת על זה, מדהים פה".

שר התיירות יריב לוין קיבל היום את פניה של איוואנה בשדה התעופה בטקס חגיגי שכלל שטיח אדום, פרחים ובלונים והעניק לה תעודה המציינת את היותה התיירת ה-3 מיליון של מדינת ישראל לשנת 2017. כמו כן לאיוואנה ולבן זוגה העונקה חופשה מיוחדת ומפנקת. 

"חציית קו התייר ה-3 מיליון השנה ושבירת שיא כל הזמנים בכניסות תיירים לישראל הוא יום חג ונקודת ציון היסטורית", אמר שר התיירות יריב לוין. "אנו פורצים את מחסום ה-3 מיליון ועתידים לסיים את השנה בהישג אדיר שטרם נראה כמותו מקום המדינה. אני נרגש לקבל השבוע את התיירת ה-3 מיליון ושמח על ההישגים שאנו במשרד התיירות רואים, כתוצאה מההשקעה האדירה שאנו עושים בשיווק ישראל בעולם, בשיתופי פעולה יוצאי דופן עם חברות ותעופה ובקשרים שאנו מהדקים עם סוכני התיירות. כל אלה נושאים פירות והכניסו למשק ולכלכלה הישראלית עד כה השנה כ-17 מיליארד שקלים ואלפי מקומות תעסוקה".