פרסום ראשון: ילד כבן 4 שלומד בגן השייך לחינוך המיוחד ברחובות, חולץ השבוע מרכב ההסעות בו נשכח למשך 7 שעות, למרות שהיה אמור להיות לו מלווה צמוד מהעירייה. הודות למזג האוויר הקר הוא חולץ ללא פגע, אך הוריו זועמים וטוענים כי התריעו בעבר שהמלווה אינו כשיר, אך זכו להתעלמות. "אם זה היה חום של חודש אוגוסט אני לא יודעת מה היה קורה", מספרת אימו בריאיון ל"מהדורה ראשונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

לאחר 7 שעות הגיע אביו של הילד, הסובל מקשיים בהתפתחות של השפה, לאסוף אותו מהגן, אז אמרה לו הגננת כי הילד לא הגיע. החלק החמור יותר הוא שלאותו ילד היה מלווה צמוד מהעירייה, שנעצר ושוחרר למעצר בית לאחר שמשטרה פתחה בחקירת האירוע. "אביו התקשר אלי ושאל למה לא שלחתי את הילד לגן, ואמרתי לו שכן שלחתי", מספרת אמו של הילד, מיה. "במקביל התקשרה אלי הגננת וסיפרה לי, פשוט התחלתי לצרוח ולבכות".

"תוך כדי שאני בוכה וצועקת התקשרו למלווה שאמר שהילד נשכח בהסעה ושהוא שלח את אשתו לקחת אותו ולהביא אותו לגן", מתארת האם. "אבא שלו סיפר לי שהוא היה מאוד מבוהל והוא לא מוכן לדבר איתי על היום הזה. אף אחד לא מדבר איתי ולא מעדכן אותי על מה באמת הלך שם. אני לא יודעת איפה הוא היה כל היום ואם הוא באמת נשכח ברכב".

אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2האם מתארת כי כבר לפני 3 שבועות התלוננה בעירייה על נהג ההסעות. "אמרתי להם שהנהג המלווה הזה לא ראוי להיות שם, הוא היה צועק על כולם. אני לא ההורה היחיד שהתלונן עליו ואף אחד לא הקשיב", היא מספרת. "פעם אחת איחרתי להסעה והוא צעק עלי שאם אאחר עוד פעם אחת הוא יקח את הילד שלי ויזרוק אותו איפה שבא לו. אנחנו כבר מיואשים, אני מצטערת ששתקתי אז ואני מצטערת שלא הפכתי באותו הרגע את השולחן, לא תיראתי לעצמי שהבן שלי יהיה קורבן".

עו
עו"ד עדי כרמלי | צילום:

"אם לא די בטלטלה שעברה על המשפחה במשך שעות ארוכות כשהיא לא יודעת היכן נמצא הקטין ומה עובר עליו, אז גם היום, 4 ימים אחרי האירוע, המשפחה לא מצליחה לקבל תשובות מה קרה ומה היה באירוע, מהיכן נלקח הקטין ואיך הוא הוחזר", אמר עורך דינם של בני המשפחה, עו"ד עדי כרמלי.

מעיריית רחובות נמסר בתגובה: "נהג ההסעות פוטר לאלתר על ידי חברת ההיסעים על פי דרישתנו, והמלווה המעורב זומן לשימוע ופוטר לאלתר. העירייה ביצעה רענון מיידי של הנהלים מול כל חברות ההיסעים וכל מלווי ההסעות העובדים עמה. אנו ממתינים לתוצאות חקירת המשטרה, וככל שתהיינה המלצות נוספות הן תיושמנה לאלתר".