גבי גזית (צילום: Moshe Shai/Flash90)
גבי גזית. 3 עדויות נגדו | צילום: Moshe Shai/Flash90

"הוא השכיב אותי על המיטה ונתן לי נשיקה רטובה. כשאמרתי לו שזה לא לעניין הוא ענה לי שהוא לא רגיל שנשים דוחות אותו" - במילים אלו סיפרה הבוקר (חמישי) אישה נוספת על מקרה שהתרחש בביתו של העיתונאי גבי גזית. עדות זו מצטרפת לשתי עדויות נוספות נגדו - הראשונה של פרשניתנו המדינית דנה ויס והשנייה של שמרית סקורניק פלג העובדת בתחום הפרסום. בעקבות הדברים הודיע מנכ"ל רשת 103FM, אור צלקובניק, שמתקיימת בדיקה מקיפה ומעמיקה בעניין, תוך גינוי ההטרדות המיניות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתכנית "דקלסגל" בגל"צ גוללה האישה, שבחרה להישאר בעילום שם, את מה שאירע: "זה קרה במסגרת יחסים של בעל דירה ודיירת. הוא אמר 'תקפצי אליי לקפה' ואני לא חששתי להגיע ולמסור לו את הצ'קים. החמאתי לו על הדירה והוא אמר 'בואי אני אראה לך'. הוא השכיב אותי על המיטה ונתן לי נשיקה רטובה. לא הרגשתי שזה היה כוח, אלא שמחזרים אחר אישה ואז זה קורה, אלא שדקה קודם לכן לא היה חיזור".

"בגלל זה באתי אליו בשיא הביטחון. לא הייתי הולכת לבית לו אם לא היה לי נעים. כשראיתי את הבית אמרתי לבעלי שפה גר גבי גזית, ואז סיפרתי לו. זו הייתה תקופה שזה לא היה משהו לא מקובל, אם בצבא או ביחסים בכלל".

מוקדם יותר פרסמה אשת הפרסום שמרית סקורניק פלג בעמוד הפייסבוק שלה עדות נוספת נגד גזית: "13 שנים עברו מאז, הייתי בסך הכל ילדונת בת 26, בתחילת הקריירה הפרסומית..אי שם במטבחון הצר של אולפני הרדיו האזורי. הדפת אותי אל המקרר בהפתעה..כמה גועל. שיתקת אותי. כמה דמעות ועלבון ועוד מקלחת ועוד מקלחת..אם רק היית מעז לעשות לי דבר כזה היום..זה היה הסוף שלך".

אישה נוספת, שעבדה בעבר בתחנת הרדיו, כתבה בפייסבוק בתגובה לגזית: "מעניין עד מתי היצור הנאלח הזה ימשיך להכחיש.  כשבוקר אחד הוא ליטף אותי במורד הגב ואמרתי לו שיפסיק, זה הוביל לזה שהוא אמר למפיק הראשי שאני מפיקה גרועה והוא לא מוכן שאחליף יותר בתכנית שלו".

"אני עורך כעת בדיקה מעמיקה ומקיפה בעקבות הדברים שהושמעו, ובכלל זה מתכוון לשמוע גם את דבריו של השדרן גבי גזית", הודיע אור צלקובניק, מנכ"ל תחנת הרדיו. "103fm מגנה בכל לשון הטרדות ותקיפות מיניות ורואה במאבק בתופעה חשיבות עליונה".

"זו לא נקמה, זה למען תיקון חברתי"

לפני כן התייחסה פרשניתנו המדינית, דנה ויס, לראשונה להאשמות שפרסמה בעמוד הטוויטר שלה נגד העיתונאי גבי גזית, לפיהן הוא נהג לנשק על הפה במהלך פגישות במסדרון, והבהירה כי הדברים אכן קרו בכל פעם שנפגשו. ויס הוסיפה כי "הדברים לא מגיעים כנקמה אלא כהזדמנות לתיקון חברתי" וציינה כי בחרה לספר על המקרה בעקבות העובדה שגזית המשיך עם ההתנהגות שבה פעל בעבר.

"האמת היא שלא תכננתי להיות חלק מהעניין הזה", התוודתה ויס באשר לקמפיין נגד ההטרדות המיניות. "אני מרגישה כבר הרבה זמן שקורה משהו והסתכלתי על אושרת קוטלר - תראו מה קרה בעקבות הדבר הזה - אחד האנשים החזקים בתעשייה הולך הביתה".

לדבריה, מה שהוביל אותה לכתוב את הציוץ נגד גזית הייתה ההתייחסות שלו לקמפיין "מי-טו", ואמירתו לפיה אפשר יהיה להגיד שלפני 45 שנה הוא "ליטף ישבן". "לכל אישה יש ארגז שלם של סיפורים חמורים יותר או פחות. צריך להתעורר ולהגיד לחברים - הגענו ל-2017 ומה שהיה אז לא יכול להיות בסדר היום. אני בספק אם גזית שם לב לזה כשהוא היה עושה את זה", ציינה.

עוד אמרה ויס: "אני לומדת מהסיפור הזה המון דברים. למה נשים שותקות? כי אחר כך עולה הגבר, במקרה הזה הוא השתמש באולפן שלו, והוא מבטל את הדברים שאמרת. אם אני צריכה לעבור את הדבר הזה, שפתאום האמינות שלי מוטלת בספק, אז תחשבו על הנשים שאין להן את הכוח ואת המעמד הזה".

"לא היה ולא נברא"

שלשום צייצה בטוויטר ויס את הדברים הבאים: "תחשוב טוב גבי גזית. גם לפני 15 שנה עשית. ויותר. כמו למשל להתעקש לנשק על הפה כשנפגשים ככה סתם במסדרון במערכת. למה. ככה. כי אתה יכול. בשגרה".

גזית הגיב אתמול לדברים שכתבה ויס ואמר כי הם "לא היו ולא נבראו". בתכנית הבוקר שלו ב-FM 103 הוסיף גזית: "בעקבות אינספור פניות של מאזיני התכנית האדוקים, בעיקר מאזינות קבועות שבהמוניהן שלחו אליי במהלך הלילה הודעות תמיכה חמות והודעות גינוי על מה שהן קראו 'השיימינג' של הימים האחרונים, אני מרגיש שאני חייב לכן, חברותיי הטובות ולכם, חבריי, ואני מבקש לומר: כל הדברים שנאמרו ונכתבו על ידי דנה ויס לא היו ולא נבראו".