כמעט תאונה קטלנית: מצלמות הכביש בצומת בילו שליד רחובות הצליחו לתעד תאונה שהתרחשה לפני כשבועיים בין רכב לרוכב אופניים. לפי הסרטון, נהג הרכב נכנס במהירות לתוך הצומת באור אדום ופגע ברוכב האופניים שחצה את מעבר החצייה. הוא ניצל בנס.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המכונית שהגיחה לתוך הצומת במהירות פגעה רק בגלגל הקדמי של האופניים, תוך שהיא מפילה את הרוכב. לאחר התאונה, רוכב האופניים קם במהירות והצליח לרוץ בחזרה לאי התנועה ממנו יצא כדי להימנע מפגיעה נוספת. האופניים, מנגד, התעופפו למרחק של עשרות מטרים.

עמותת "אור ירוק" פרסמה נתונים המלמדים שרק אחד מכל שני רוכבי אופניים חובש קסדה במהלך רכיבה, זאת למרות שרובם המוחלט הביע תמיכה בחשיבות חבישת קסדה. בכל שנה נהרגים בממוצע 13 רוכבי אופניים בתאונות דרכים, ומעל 300 נפצעים.

ארז קיטה, מנכ״ל עמותת "אור ירוק", טען: "כולם מדברים על החשיבות של שבוע הבטיחות בדרכים אבל בבחינת הפעולות הממשלה מקבלת ציון נכשל. עוד הרוג ועוד הרוג ובממשלה מאשימים רק את האזרחים ולא לוקחים אחריות".

אריק אבוטבול, ראש אגף ניהול ובקרת תנועה בנתיבי ישראל, הסביר מנגד: "תשתיות התחבורה הבטוחות בעולם יהיו אפקטיביות רק בזכות תשומת ליבו של הנהג ושאר משתמשי הדרך. חייכם שלכם וחיי הסובבים אתכם נמצאים אצלכם בידיים - נהגו בזהירות. בכל מפגע דרך בו אתם נתקלים אנא דווחו למרכז ניהול התנועה הלאומי ב-2120*".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il