הכללים שכל מטייל ומטיילת חייבים להכיר: חסכתם, תכננתם וסוף סוף הגיע הזמן לצאת לאחת החוויות המיוחדות ביותר שיש לחיים להציע: הטיול הגדול. אבל האם אתם בטוחים שחשבתם על הכל? המדריך לכל מי שנמצא בדרכו לטיול הגדול מעבר לים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

היעזרו במידע מהימן על המקום אליו אתם נוסעים. חוויות בין חברים זה אחלה, אבל ממש לא בטוח שאתם תחוו את אותו הדבר במקום אליו אתם נוסעים. אתם חייבים לקבל מידע אמיתי על המקום שנוסעים אליו ממדריך או מאתר אינטרנט אמין.

צאו לטרק או פעילות אקסטרים רק דרך מפעיל מוכר. אם אתם יוצאים לטרק או לפעילות אקסטרים, רכשו את השירות רק ממפעיל מוכר וותיק, בעל משרד שנמצא במקום שנראה מסודר. בדקו שאתם לא הלקוח היחידי באזור וודאו שהציוד תקני.

תנאי מזג האוויר עלולים להשתנות ברגע (צילום: 123RF)
תנאי מזג האוויר עלולים להשתנות ברגע | צילום: 123RF

שמרו על קשר מכל מקום עם מכשיר לוויני. אל תבנו על אינטרנט זמין או קליטה בכל מקום. הצטיידו במכשיר לווייני שיאפשר לכם ליצור קשר מכל מקום בעולם. לחיצה אחת על כפתור ה-SOS תגלה את נקודת הציון המדויקת שלכם - מה שיאפשר חילוץ מהיר יותר שלכם במקרה ותיקלעו לצרה.

צאו לטרק בקבוצה ואל תתפצלו. סייעו אחד לשני. אל תצאו לטרק עם פחות מחמישה אנשים כי זה כמו לצאת לבד. תמיד כדאי לשכור מדריך שמכיר את הדרך ולא להתפצל. הישארו יחד ועזרו אחד לשני. אם הלכתם לאיבוד, חזרו לנקודה האחרונה שבה זיהיתם היכן אתם נמצאים או חזרו לנקודת המוצא.

שמרו על קשר כדי שיוכלו לחלץ אתכם
שמרו על קשר כדי שיוכלו לחלץ אתכם | צילום:

עדכנו על תכניות הטיול שלכם - גם אם חלו שינויים. שתפו כמה שיותר אנשים בתכניות המסלול שלכם ומנו איש קשר קבוע. מומלץ לעשות צ'ק-אין בכניסה לטרק ולעדכן ברגע שיצאתם. אם חל איזשהו שינוי בתכנית המקורית - עדכנו את כל מי שצריך.

קחו ציוד חירום והביאו בחשבון שינויים בתנאי מזג האוויר. קחו בחשבון את תנאי מזג האוויר שיכולים להתחלף באופן מיידי וקיצוני. לבשו ביגוד מתאים ובולט בשטח וקחו אתכם ציוד חירום: שמיכת מילוט, ערכת עזרה ראשונה, פנס ראש, סכין, אבן אש, אולר, שק אטום למים ושק שינה איכותי.

שתו הרבה ואל תטפסו יותר מ-500 מטרים לגובה ביום. כשאתם עולים לגובה - עשו זאת בצורה מבוקרת. אל תעלו יותר מ-500 מטרים ביום והרבו בשתייה. קחו אתכם גם כדורים המתאימים למחלת גבהים שיכולה להופיע בגובה שמעל 1,500 מטרים.

צאו לטרק רק בקבוצה (צילום: 123RF)
צאו לטרק רק בקבוצה | צילום: 123RF

סעו ממקום למקום רק עם מפעיל מוכר או נהג ששכרתם. צרו קשר רק עם מפעילים מוכרים ואל תיענו לכל הצעה להסעה. חאפרים יש בשפע, ובכלל - בנהיגת שטח תמיד עדיף לשכור נהג.

בדקו שגובה הכיסוי בביטוח תואם את אופי הטיול שלכם. ביטוח הנסיעות שעשיתם כבר כולל בתוכו סעיף של איתור וחילוץ. עם זאת, עליכם לבדוק את גובה הכיסוי
ושהוא מותאם לאופי הטיול אליו אתם יוצאים.