הכתבה המלאה (צילום: דו"צ, חדשות)
תרגיל פיקוד העורף, ארכיון | צילום: דו"צ, חדשות

למרות הקיפאון המדיני, ישראל והרשות הפלסטינית משתפות פעולה בתרגיל בינלאומי. בתרגיל, שייפתח מחר (שלישי) בישראל, ידמו גורמי ממשלה וכוחות חירום מישראל, מהרשות וממדינות נוספות תרחיש של אסון אזורי הפוגע במזרח התיכון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

תרגיל ה- Middle East Forest Fires (שריפת יערות במזרח התיכון) כולל גם את ירדן, ספרד, איטליה וצרפת - והוא נערך במימון אירופי ותחת חסות מדינות האיחוד. במהלך ההיערכות לתרחיש האסון ישתפו פעולה מערכי הכבאות, רפואה, חילוץ והצלה.

התרגיל כולל יותר מ-400 משתתפים פעילים מהמדינות השונות ויתנהל בפיקוח ובהנחיית המדינות האירופיות. מטעם ישראל ישתתפו נציגי המשרד לביטחון פנים, משטרת ישראל, נציבות הכבאות והצלה, מד"א, פיקוד העורף ומשרד החוץ.

ארכיון (צילום: Hadas Parush  \ פלאש 90, חדשות)
מטוס כיבוי, ארכיון | צילום: Hadas Parush \ פלאש 90, חדשות

מטרת התרגיל היא לתרגל הצלת חיים ומשאבי טבע, ללא קשר למדינות או גבולות. בתרגיל יבצעו שיתופי פעולה של מערך האש, המערך הרפואי והענקת סיוע הומניטרי בתרחיש שבו אסון אזורי פוגע בכל המדינות.

מטרה נוספת של התרגיל הינה לשפר את מיומנות הצוותים להגיב באופן יעיל למצבי אסון ולשתף ידע מקצועי בתחום ההתנהלות במקרי חירום תוך הצלת חיים ושמירה על הטבע. התרגיל נתמך כספית על ידי מערך תרגולות החירום של הנציבות האירופית.