ההפגנות בבני ברק, היום (צילום: דוברות המשטרה)
אלף הגיעו, עשרות נעצרו | צילום: דוברות המשטרה

רחוב החלוצים בבני ברק נחסם היום (שני) לתנועה לשני הכיוונים סמוך לצומת גהה לאחר שכאלף מפגינים הגיעו למקום במחאה על גיוס לצה"ל. המשטרה מבקשת מציבור הנהגים שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות. לאחר מכן נחסם לתנועה לסירוגין גם רחוב ז'בוטינסקי בעיר, ונרשמו עומסים כבדים לכיוון מחלף גהה. לאחר שלוש שעות של הפגנה, הפלג הירושלמי פרסם הודעה בה הוא קורא לאנשיו לחדול את המחאות להיום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

במהלך העימותים נעצרו לפחות 20 מפגינים: 10 מפגינים ושוטרים נפצעו קל. המשטרה נערכה מבעוד מועד את כל הגישות לציר עצמו עם מאות שוטרים ופרשים, כוחות מג"ב ויס"מ. הכוחות מצליחים לעיתים להדוף את המפגינים אך הדרך עדיין חסומה. עשרות מפגינים נעצרו.

בשעות הבוקר המוקדמות פרסמה "הוועדה להצלת עולם התורה" הודעה ובה נכתב כי "בעקבות הוראתו הברורה של רבנו, מרן ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אוירבך שליט"א לצאת לרחובה של עיר ולמחות על כבוד התורה שמושפלת עד עפר - במאסר פאירי עולם התורה והישיבות לשבועות רבים בכלא הצבאי, יוצאים היום מכל רחבי הארץ בשעות הצהריים אל העיר בני ברק ברחוב החלוצים 20".

ההפגנה אמש בבני ברק (צילום: קובי ריכטר/TPS‎)
ההפגנה אמש בבני ברק | צילום: קובי ריכטר/TPS‎

הוועדה חתמה את הודעתה באיום: "על ממשלת ישראל להפנים את העובדה כי הציבור החרדי התורני בארץ ישראל אינו שותף למכירת החיסול של עולם התורה שמתבצע ע"י נציגי הציבור החרדי. עולם התורה כולו ימשיך להרעיש עולם ומלואו עד להשבת הסטטוס קוו המלא בו אין תנאים ויעד".

החרדים הקיצוניים חזרו להפגין ברחובות ירושלים ובני ברק לאחר ש-11 צעירים נשפטו לעשרות ימי מאסר כל אחד בבית הדין הצבאי ביפו לאחר שסירבו להתייצב בלשכת הגיוס כדי לחתום על הפטור שלהם. הרב אוירבך, מנהיג הפלג הירושלמי של העדה החרדית, אמר כי ישנה "חובה לצאת לרחובה של עיר ולמחות על כבודה של תורה שמושפלת עד עפר על ידי חוק גיוס בני הישיבות ומאסרם הממושך".

אלף הגיעו, עשרות נעצרו. ההפגנה בבני ברק (צילום: החדשות 2)
ההפגנה בבני ברק, הערב | צילום: החדשות 2

המשטרה פרסמה היום כי לאחר ההפגנות שנערכו אתמול בירושלים ובבני ברק, נעצרו עד כה 28 מפירי סדר שהשתוללו, חסמו את הכביש, מנעו מעבר של כלי רכב ואף ירו זיקוקים לעבר השוטרים. "משטרת ישראל תפעל בנחישות ובאפס סובלנות כנגד כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי, לסכן עוברי אורח ואת משתמשי הדרך ולשבש את שגרת חיי תושבי העיר", נמסר.