לאחר חמש שעות של עימותים, קראו הערב (שני) מנהיגי הפלג הירושלמי הקיצוני לאנשיו לחדול את ההפגנות נגד הגיוס בבני ברק. לפחות 20 מפגינים נעצרו בהפגנות, שהפכו אלימות, וכ-12 מפגינים ושוטרים אף נפצעו קל והועברו לקבלת טיפול.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

כאלף מפגינים התכנסו בשעות הצהרים ברחוב החלוצים בבני ברק וחסמו אותו לתנועה, במחאה על גיוס תלמידי ישיבות לצה"ל. כמו כן נרשמו במקום עימותים - לראשונה בין המפגינים נגד הגיוס, לבין הציבור החרדי המתנגד להפגנות. במקביל עשרות מפגינים התכנסו מול לשכת הגיוס בירושלים וניסו לחסום את הכניסה. המשטרה פינתה את החרדים עם אמצעים לפיזור הפגנות, חמישה מפרי סדר נעצרו.

אלף הגיעו, עשרות נעצרו. ההפגנה בבני ברק
ההפגנות בבני ברק, היום | צילום: החדשות 2
ההפגנות בבני ברק, היום
ההפגנות בבני ברק, היום | צילום: דוברות המשטרה

בשעות הבוקר המוקדמות פרסמה "הוועדה להצלת עולם התורה" הודעה ובה נכתב כי "בעקבות הוראתו הברורה של רבנו, מרן ראש הישיבה הגאון רבי שמואל אוירבך שליט"א לצאת לרחובה של עיר ולמחות על כבוד התורה שמושפלת עד עפר - במאסר פאירי עולם התורה והישיבות לשבועות רבים בכלא הצבאי, יוצאים היום מכל רחבי הארץ בשעות הצהריים אל העיר בני ברק ברחוב החלוצים 20".

הוועדה חתמה את הודעתה באיום: "על ממשלת ישראל להפנים את העובדה כי הציבור החרדי התורני בארץ ישראל אינו שותף למכירת החיסול של עולם התורה שמתבצע ע"י נציגי הציבור החרדי. עולם התורה כולו ימשיך להרעיש עולם ומלואו עד להשבת הסטטוס קוו המלא בו אין תנאים ויעד".

החרדים הקיצוניים חזרו להפגין ברחובות ירושלים ובני ברק לאחר ש-11 צעירים נשפטו לעשרות ימי מאסר כל אחד בבית הדין הצבאי ביפו לאחר שסירבו להתייצב בלשכת הגיוס כדי לחתום על הפטור שלהם. הרב אוירבך, מנהיג הפלג הירושלמי של העדה החרדית, אמר כי ישנה "חובה לצאת לרחובה של עיר ולמחות על כבודה של תורה שמושפלת עד עפר על ידי חוק גיוס בני הישיבות ומאסרם הממושך".