גבר בן 30 נהרג ואחר נפצע באורח אנוש בפיצוץ שאירע הלילה (חמישי) קצת אחרי השעה חצות ברכב סמוך למחלף קק"ל בנתיבי איילון בת"א. צוותי מד"א שהוזעקו לזירה קבעו את מותו של ההרוג ופינו את הפצוע לבית החולים איכילוב כשהוא סובל מחבלה רב מערכתית. במשטרה מוסרים כי הרקע לפיצוץ פלילי, אך מעריכים כי ככל הנראה לא מדובר בחיסול. איילון דרום נחסם במהלך הלילה לתנועת כלי רכב ממחלף קק"ל עד למחלף רוקח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

שמו של ההרוג הוא עבד אל חאפז ערער תושב, ג'לג'וליה כבן 30, והפצוע אנוש הוא מכפר קאסם. בני משפחתם ששמעו על הפיצוץ הגיעו במהרה למקום האירוע וניסו להתקרב לרכב המפוייח, אך נעצרו על ידי כוחות המשטרה שמסרה כי הרקע לאירוע פלילי.

תיעוד מבצעי מד"א (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הפיצוץ, הלילה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

במשטרה בודקים שני כיווני חקירה מרכזיים: על פי התרחיש הראשון, השניים הסיעו ברכבם מטען חבלה שנועד לשמש אותם לצורך ביצוע חיסול או על מנת להעבירו לגורם אחר שהזמין את המטען. ככל הנראה תוך כדי הנסיעה אירעה תקלה במטען העוצמתי שהובילה לפיצוצו.

התרחיש השני שנבדק במשטרה, שנתפס כקלוש יותר על ידי גורמי החקירה, הוא שהמטען שהתפוצץ היה מיועד לחיסולם של השניים. גורם בכיר במשטרה סיפר לחדשות 2 Online: "אם מישהו היה מעוניין לחסל את שני הגברים הוא היה עושה את זה דווקא סמוך למקום מגוריהם".

 

הרוג ופצוע אנוש בפיצוץ רכב (צילום: דוברות המשטרה)
הרוג ופצוע אנוש בפיצוץ רכב | צילום: דוברות המשטרה

חובש מד"א רן מנוסיס סיפר בהגיעו לזירה: "הגענו עם אופנועי החרום וראינו רכב עולה באש. הזירה הייתה קשה, מחוץ לרכב שכבו שני גברים כבני 30, אחד היה עם פגיעה רב מערכתית בעוד השני היה ללא סימני חיים".