שבוע שלישי ברציפות להפגנות המחאה ברוטשילד נגד השחיתות: הערב (שבת) התכנסו כמה אלפי בני אדם מול "בית העצמאות" בתל אביב לעצרת מחאה נגד השחיתות השלטונית, ומשם צעדו לכיכר הבימה. המפגינים אחזו שלטים וקראו קריאות נגד ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה: "הון שלטון עולם תחתון", "ביבי נתניהו לכלא מעשיהו", "מנדלבליט תתפטר" ו"מדינת קומבינה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

בעקבות המחאה נסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים: אלנבי, רוטשילד, אחד העם, יהודה הלוי, ביל"ו וכל הרחובות הסמוכים להם. במשטרה קראו לנהגים שלא להגיע לאזור ולבחור בדרכים חלופיות.

הרב יובל שרלו מהזרם הדתי-לאומי עלה לנאום בהפגנה והתקבל בקריאות: "הוא אמיץ". שרלו הזהיר כי "שחיתות מהווה סכנה אסטרטגית לחברה בישראל. משמעותה של שחיתות זה ניצול כוח בידי מה שניתן לו הכוח, כוח שמשתמשים בו לא למטרות שניתנו לו. הכוח חיוני אבל מסוכן ויכול לדרדר את המדינה לתהומות".

צילום ארכיון (צילום: החדשות)
אלפים שוב הגיעו למחות | צילום: החדשות

הוא הוסיף כי "הנביאים הזהירו את נושאי הכוח מפני הכוח השלטוני. היא עלולה להוביל להחלטות לא עניניות כמו הון שלטון ועוד. אורבת לנו סכנה לאבד את האמון במקבלי ההחלטות. אם נצטרך תוכנית כלכלית איך נדע שזה לטובת העם, איך יהיה אמון כשנצטרך ללכת למלחמה? הסכנה השלישית לשחיתות היא המשפט המפורסם כולם עושים את זה. 'אם בארזים נפלה השלהבת מה יגידו אזובי הקיר?'".

הרב שרלו מתח ביקורת על הצעות החוק שמקדמת הקואליציה והדגיש: "יש חשיבות למשפט, לתקשורת חופשית. אני קורא לממשלת ישראל להפסיק לחוקק חוקים שונים בטיעונים של משילות, רוצים לפגוע ברשויות האחרות".

ההפגנות בת"א בשבוע שעבר (צילום: החדשות)
"סכנה אסטרטגית", הרב שרלו | צילום: החדשות
הפגנה חמישית ברציפות ברוטשילד (ארכיון) (צילום: החדשות)
"מושחתים הביתה" | צילום: החדשות

מצד שני, הוא אמר גם כי צריך להיזהר ממערכת ציבורית מתלהמת: "באתי לפני שעה והיו כאן סיסמאות שאסור להגיד. היו דברים שאסור להגיד. אם רוצים להילחם בשחיתות אסור שיהיה לינץ' ציבורי וצריך שדברים יבדקו על ידי המערכות המתאימות".

לפני העצרת, קרא אלדד יניב, אחד ממארגי ההפגנות, בדף הפייסבוק שלו להמונים להגיע והדגיש את החשיבות לאור התקרבות מועד הגשת המלצות המשטרה בתיקי ראש הממשלה נתניהו: "ככה המושחתים רועדים ואנחנו מנצחים".

המחאה ברחובות ת"א נמשכת (צילום: החדשות)
המחאה ברחובות ת"א נמשכת | צילום: החדשות

"דרמה במשרד המשפטים: חייבים להגיע לרוטשילד ב-20:00. הסתיימה חקירת תיקי השוחד של ביבי ומנדלבליט החליט ללכת על הראש של המפכ"ל לקראת הגשת סיכום החקירה בשוחד חמור", כתב. "מדליקים נר חמישי עם אלפי פנסים וסטיקלייטים כדי שכל רוטשילד יהיה אלומת אור אחת ענקית של תקווה".