גבי גזית (צילום: Moshe Shai/Flash90)
"ביקש לצאת לחופשה", גבי גזית | צילום: Moshe Shai/Flash90

שדרן הרדיו והעיתונאי גבי גזית ביקש היום (חמישי) לצאת לחופשה בעקבות התלונות שהועלו נגדו בגין הטרדות מיניות שביצע בעבר. כבר ביום ראשון הקרוב ייעדר גזית מתכניתו הקבועה ברדיו 103FM.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בהמשך לבירור נרחב שנערך אצלי בעניין עם גבי גזית, הודיע לי השדרן כי הוא מבקש לצאת לחופשה", כתב מנכ"ל רדיו 103, אור צלקובניק. "קיבלתי את בקשתו, ועל כן לא ישוב ביום א' הקרוב אל המיקרופון. כפי שאמרתי הבוקר, 103FM מגנה בכל לשון הטרדות ותקיפות מיניות ורואה במאבק בתופעה חשיבות עליונה".

בשעות הצהריים סיפרה אישה נוספת על מקרה שהתרחש בביתו של העיתונאי. עדות זו הצטרפה לשתי עדויות נוספות נגדו - הראשונה של פרשניתנו המדינית דנה ויס והשנייה של שמרית סקורניק פלג העובדת בתחום הפרסום.

"השכיב אותי על המיטה ונתן לי נשיקה רטובה"

בתכנית "דקלסגל" בגל"צ גוללה האישה, שבחרה להישאר בעילום שם, את מה שאירע: "זה קרה במסגרת יחסים של בעל דירה ודיירת. הוא אמר 'תקפצי אליי לקפה' ואני לא חששתי להגיע ולמסור לו את הצ'קים. החמאתי לו על הדירה והוא אמר 'בואי אני אראה לך'. הוא השכיב אותי על המיטה ונתן לי נשיקה רטובה. לא הרגשתי שזה היה כוח, אלא שמחזרים אחר אישה ואז זה קורה, אלא שדקה קודם לכן לא היה חיזור".

"בגלל זה באתי אליו בשיא הביטחון. לא הייתי הולכת לבית לו אם לא היה לי נעים", המשיכה. "כשראיתי את הבית אמרתי לבעלי שפה גר גבי גזית, ואז סיפרתי לו. זו הייתה תקופה שזה לא היה משהו לא מקובל, אם בצבא או ביחסים בכלל".

מוקדם יותר פרסמה אשת הפרסום שמרית סקורניק פלג בעמוד הפייסבוק שלה עדות נוספת נגד גזית: "13 שנים עברו מאז, הייתי בסך הכל ילדונת בת 26, בתחילת הקריירה הפרסומית..אי שם במטבחון הצר של אולפני הרדיו האזורי. הדפת אותי אל המקרר בהפתעה..כמה גועל. שיתקת אותי. כמה דמעות ועלבון ועוד מקלחת ועוד מקלחת..אם רק היית מעז לעשות לי דבר כזה היום..זה היה הסוף שלך".

אישה נוספת, שעבדה בעבר בתחנת הרדיו, כתבה בפייסבוק בתגובה לגזית: "מעניין עד מתי היצור הנאלח הזה ימשיך להכחיש. כשבוקר אחד הוא ליטף אותי במורד הגב ואמרתי לו שיפסיק, זה הוביל לזה שהוא אמר למפיק הראשי שאני מפיקה גרועה והוא לא מוכן שאחליף יותר בתכנית שלו".

לפני כן התייחסה פרשניתנו המדינית, דנה ויס, לראשונה להאשמות שפרסמה בעמוד הטוויטר שלה נגד העיתונאי גבי גזית, לפיהן הוא נהג לנשק על הפה במהלך פגישות במסדרון, והבהירה כי הדברים אכן קרו בכל פעם שנפגשו. ויס הוסיפה כי "הדברים לא מגיעים כנקמה אלא כהזדמנות לתיקון חברתי" וציינה כי בחרה לספר על המקרה בעקבות העובדה שגזית המשיך עם ההתנהגות שבה פעל בעבר.