פרשת ראש עיריית אשקלון לשעבר איתמר שמעוני התפוצצה ברעש גדול: מעצר מתוקשר, 18 ימי מעצר, חשדות כבדים על עבירות מין ותקיפה מינית של שלוש נשים והחקירה המתמשכת שבסופה הודיעה הפרקליטות: התיק נסגר מחוסר ראיות מספיקות. כעת, כל שנותר לשמעוני – בהיבט המשפטי לפחות, הוא להתמודד עם המשפט שמתנהל נגדו בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לדף הפייסבוק שלנו

"שנתיים קשות והקפדתי שנתיים לשתוק. לא דיברתי, לא התראיינתי, לא אמרתי. חיכיתי כי הייתה עננה מעל ראשי", מספר. "איך, עם מה אני מתמודד? עם אונס? עבירות מין? שוחד? עד לפני רגע היית ראש עיר הכי אהוד בישראל, ופתאום אתה מבין שאתה נמצא בתחתית התהום".

כשבגיל 45 הוא נבחר לראשות העירייה הוא היה מטאור. הכול נראה ורוד עבורו, עד שהעבר החל לרדוף אותו כשצעירה שעבדה לצדו פעם טענה שתקף אותה מינית ועורך דינה שלח מכתב בו דרש פיצויים של מיליוני, שלדברי שמעוני הוא לא פחות ממכתב סחיטה.

"כשאתה מקבל את זה, שנתיים שאתה כבר ראש עיר אהוד מאוד, ואתה יושב עם אשתך – ואשתי יודעת מזה, ואתה רואה ואומר: 'רגע מה, אנחנו הולכים להיחשף?' אם נלך למשטרה זה יתפוצץ", אומר.  

שמעוני, ארכיון (צילום: חדשות 2)
שמעוני, ארכיון | צילום: חדשות 2

"יש לך שתי אופציות: או ללכת לבית המשפט, כי הם הלכו פה לעניין הזה, ואז זה ייקח 3-4 שנים או תעשה גישור, תגיע למשהו ותוריד את הטרדה הזו", ממשיך. בסופו של דבר החליט שמעוני ללכת לגישור, מה שלדבריו היה טעות: "ידעתי שאני מגיע לפרשה ולהסכם שדבר כזה לא יפורסם".

"שוקל להתמודד שוב על ראשות העיר"

אבל זה לא נגמר בזה וחמישה חודשים לאחר מכן הוא קיבל מכתב דומה נוסף ובו דרישה לפיצוי. שני המכתבים הודלפו לתקשורת. "כשפנו אליי הכחשתי את הדבר כי רציתי לשמור על שמי הטוב. שיקרתי - אמרתי שאין הסכם כזה", מודה.

עוד מתאר שמעוני בריאיון את הרגע בו גילה כי התיק נגדו נסגר. "הייתי ברכב בדרך חזרה הביתה כשעורך הדין שלי התקשר. הוא אמר זהו, העננה הזאת הוסרה מעלייך. הגעתי הביתה ואז עילי אמר לי 'אבא לא יגידו יותר שאתה אנס'. הוא אמר לי 'אבא אתה יכול לחזור לעירייה?' אמרתי לו עוד לא".

בעוד עשרה חודשים תתקיים הבחירות לראשות עיריית אשקלון, ושמעוני מסכם: "אני שוקל זאת בכובד ראש. אני בהחלט מתלבט בעניין ויש פה לחץ ציבורי גדול מאוד שאעשה את זה. אני מרגיש שעצרו אותי בשיא. עצרו רכבת באמצע הדרך".