טטיאנה הופמן
טטאינה הופמן ז"ל | צילום:

פרידה כואבת: כתבת ועורכת חדשות החוץ של חדשות 2, העיתונאית טטיאנה הופמן, הלכה אתמול (שני) לעולמה בגיל 69, לאחר שלקתה בלבה בביתה שבירושלים. "בצער רב אנו מודיעים על פטירתה בטרם עת של חברתנו, טטיאנה הופמן, מראשונות עיתונאי חברת החדשות ומעמודי התווך הוותיקים, המוערכים והמזוהים עם חדשות 2", נכתב בהודעת החברה. הלוויתה תתקיים מחר ב-10:00 בהר המנוחות שבירושלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הופמן החלה את דרכה בחדשות 2 עם הקמת חברת החדשות בשנת 1993 ושימשה מאז, במשך 23 שנים, כעורכת בכירה וככתבת בדסק החוץ של חברת החדשות. הופמן עסקה בכל תחומי חדשות החוץ, ואף סיפקה פרשנות על הנעשה בישראל לתחנות רדיו וטלוויזיה בצ'כיה ובמדינות נוספות באירופה.

הופמן, ילידת פראג, החלה את דרכה בשנת 1964, ברדיו הממלכתי של פראג, בירת צ'כוסלובקיה דאז, שם הגישה פינה סטירית על המתרחש במדינה, הנתונה למשטר הקומוניסטי. בשנת 1968 זכתה הופמן בפרס מטעם אגודת העיתונאים הישראלית והוזמנה לטקס קבלת הפרס בישראל. בזמן ביקורה הקצר בארץ פלשה ברית המועצות לפראג וחזרתה לא התאפשרה.

פסגת חוץ: מחווה לטטיאנה הופמן (צילום: חדשות 2)
טטיאנה הופמן | צילום: חדשות 2

לימים התקבלה ל"קול ישראל" לתפקידי עריכת יומני חדשות ויצירת כתבות שנודעו בידע ובבקיאות מרשימים בענייני העולם. בשנת 1993, עם עליית ערוץ 2 לאוויר, הצטרפה טטיאנה לחברת החדשות של הערוץ. טטיאנה ידעה להעניק תמיכה מקצועית לחבריה בדסק החוץ, משלבת תמיד חוכמת חיים והומור אופייני, גם כשהעולם מסביב סער. טטיאנה שלטה בשפות רבות והייתה בקיאה בשלל נושאים, ניחנה בסקרנות רבה והקפידה לרדת לפרטי הפרטים.

הופמן הותירה אחריה אם, שלושה ילדים - גיא, טליה ודני, ובן זוגה הצייר והצלם אריה אזן.

מועד הלוויתה טרם פורסם.

מנכ"ל חדשות 2 אבי וייס: "סיפור חייה של טטיאנה הוא סיפור של גבורה, של אומץ לב ושל הרבה מאוד נחישות. טטיאנה היא מהדמויות האהובות והמוערכות בחברת החדשות. עבור עובדי החברה היא הייתה מודל לחריצות, מקצועיות וידענות אינסופית. היא זכתה לא רק לאהבת אנשי חדשות 2, אלא להכרה ולאהדה רבה מצד קהל הצופים. כולנו מבכים את לכתה של חברה יקרה ואהובה. נזכור אותה תמיד".