דגל הגאווה בפתח לשכתו של הרב עמאר
דגל הגאווה בפתח לשכתו של הרב עמאר | צילום:

רבה הספרדי של העיר ירושלים, שלמה עמאר, עורר זעם בקרב ציבורים רחבים במדינה לאחר שכינה את קהילת הלהט"ב "כת של תעובה" בראיון למוסף סוף השבוע של "ישראל היום". פוליטיקאים קראו להפסיק לממן את משכורתו ואחרים הגישו נגדו תלונות בגין הסתה לרצח. אבל נראה שהמחאה המקורית ביותר נגד הדברים שייכת דווקא לצעירי מרצ בבירה, שדאגו לרב ל"הפתעה עליזה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

אתמול (שבת) בשעות הלילה המוקדמות הגיעו חברי תא מרצ באוניברסיטה העברית ללשכתו של הרב עמאר בירושלים ותלו בכניסה את דגל הגאווה כאות מחאה על הדברים שאמר. גם את הרחבה המובילה לפתח הלשכה צבעו הפעילים בצבעי הקהילה הלהט"בית.

יו"ר תא מרצ באוניברסיטה העברית, גלעד בר-און, אמר לחדשות 2 Online כי "אמירותיו מתירות הדם של הרב עמאר אינן מקובלת עלינו. הקהילה הלהט"בית אינה 'כת של תועבה', ולהוריה של שירה בנקי אין שום צורך בתיקון".

בר-און הוסיף כי "בתור האנשים שמשלמים את משכורתו אנחנו דורשים שהרב עמאר יחזור בו". לדבריו, ראש סיעת מרצ במועצת העיר פנתה לרב בדרישה זו, כמו גם לראש העיר ניר ברקת, שטרם גינה את הדברים.

אלעד וולף, יושב ראש צעירי מרצ הארצית, ציין כי ״הגיע הזמן להכניס קצת צבע לתוך הרבנות הראשית לישראל. אל מול החושך שמפיצה הרבנות, אל מול השנאה וההסתה, אנחנו נמשיך לעמוד חזקים ביחד, בגאווה. ההסתה לא תשבור אותנו והשנאה לא תנצח אותנו, רק תחזק אותנו. ידע כל רב הומופוב וגזען שגם אל הרבנות שלו נבוא להפיץ אור ושוויון. אם שר הדתות לא יטפל ושר הפנים ימשיך לשתוק, אנחנו נעשה את העבודה״.