הפעוטה עם לוחמי האש (צילום: המרכז הרפואי זיו)
הפעוטה עם לוחמי האש | צילום: המרכז הרפואי זיו

אחרי שנפצעה באורח אנוש בהתהפכות הרכב בו נסעה משפחתה מגשר הפקק אל תוך מי נהר הירדן – שיפור ניכר במצבה של בסמה מוסא בת ה-3. הילדה שנמשה ממי הירדן הקרים הועברה אתמול ממחלקת טיפול נמרץ ילדים להשגחה נוספת במרכז הרפואי זיו בצפת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

קצין הכיבוי דרור בוחניק ולהב משנה דותן שרף מתחנת הכיבוי חצור הגלילית, שהיו הראשונים להגיע לזירת התאונה ביום שבת, הגיעו לבקר את הפעוטה בבית החולים. השניים התרגשו לפגוש בבסמה הולכת, אוכלת, מחייכת, מדברת ומשחקת, לאחר התאוששות שהדהימה את כולם.

"אני לא מאמין למה שעיני רואות", אמר שרף, שבמשך יותר מעשר דקות ביצע בפעוטה פעולות החייאה בזירת התאונה, עד בואם של אנשי מד"א. "אם זה לא נס גדול, אז אני לא יודע מה זה נס". שרף העניק לילדה כובע של לוחמת אש במתנה.

הרכב שהתהפך (צילום: גבריאל דנינו דוברות מד"א)
הרכב שהתהפך | צילום: גבריאל דנינו דוברות מד"א

בתאונה נפצעו גם שני הוריה של מוסא, לאחר שהרכב שבו נסעו החליק מגשר הפקק בעמק החולה והתהפך לתוך נהר הירדן. מהחקירה עלה כי "רכב שטח פרטי נסע בכביש 918 בעיקול סמוך לגשר הפקק, וככל הנראה איבד שליטה, עלה על מעקה הבטיחות והתהפך לתוך נהר הירדן".

אזרחים שהיו במקום בזמן התאונה וצוותי מגן דוד אדום וכיבוי הצליחו לחלץ את השלושה מהרכב והעבירו אותם להמשך טיפול בבית החולים זיו בצפת. האם, בת 25, אושפזה במצב קשה מאוד, כשהיא סובלת מפגיעת ראש וחבלות. מצבו של האב הוגדר קל.