צוותי הכיבוי ממשיכים גם היום (ראשון) בפעולות כיבוי של מוקדים בוערים אחרונים באזור היישוב חלמיש בבנימין. צילומי רחפן מראים את ההרס הרב שנגרם ליותר מ-40 בתים שנשרפו או ניזוקו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

בצילומים ניתן לראות את הגגות ההרוסים, ודרכם את שרידי הרהיטים שנשרפו כליל, כמו גם את המאמצים לכבות את הגצים האחרונים, מחשש שיגרמו להתלקחות נוספת באזור.  

בתום לילה ארוך הושגה אתמול שליטה על האש שפרצה ביישוב, שאף פונה מתושביו במהלך הלילה. המשטרה עצרה שני חשודים בהצתת השריפה, אך בתום חקירה הם שוחררו. עד כה ידוע על 15 בתים שנשרפו ועוד כ-25 בתים שניזוקו מהאש.

 

הנזקים בחלמיש
צילום:

ארבעה בני אדם, בהם שני לוחמי אש, נפגעו בשריפה, והועברו לקבלת טיפול רפואי. אתמול עם אור ראשון הוזנקו שישה מטוסי כיבוי לשטח כדי שיסייעו לכוחות הקרקעיים במאמצי הכיבוי המתמשכים. מפקד מחוז ש"י ניצב משה ברקת, שקיים הערכות מצב עם כלל גורמי החירום בשטח, הודה לכוחות בשטח ואמר כי "לשמחתנו אין פגיעה בנפש הודות לפעילות של הכוחות".

דובר כב"ה איוש אסף אברס, סיפר אתמול על המראות הקשים בהם נתקל. "המחזה היה קשה", סיפר. "בתים קורסים ובוערים באפקט דומינו, רכבים, חצרות ומה לא. באור יום רואים את שהתחולל, ליבי עם התושבים".