מנכ"ל בנק הפועלים החדש: דב קוטלר (צילום: החדשות)
בנק הפועלים | צילום: החדשות

פרסום ראשון: דרמה בצמרת בנק הפועלים. אחת העובדות האשימה את המנכ"ל לשעבר ציון קינן, שפרש לאחרונה, בכך שתקף אותה מינית. טענותיה אמנם נדחו - אך למרות זאת שולמו לה סכומי עתק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הידוע, העובדת סיפרה כי התקיפה המינית אירעה לכאורה במהלך נסיעת עסקים לחו"ל. לאחר מכן, כך מתברר, הבנק החל בהליך בוררות חשאי לחלוטין בראשות השופט לשעבר סטיב אדלר, לשעבר נשיא בית הדין לעבודה. אדלר דחה בסופו של דבר את טענות העובדת בנוגע להאשמות לתקיפה מינית נגד הבכיר בבנק.

העובדת סיפרה כי קינן לקח אותה יחד עם עובדים נוספים למועדון לילה, שם הם שתו אלכוהול בכמויות גדולות. בהמשך הלילה הם חזרו למלו ושם לטענתה הזמין אותה קינן לחדרו וביצע בה מעשים מיניים חמורים ביותר.

קינן. לא תחול התיישנות (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר)
ציון קינן | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

באחרונה, שנים אחרי האירוע, החליטה העובדת להתלונן בפני הנהלת הבנק על המעשים, וזו בתגובה לקחה אותה להליך בוררות חשאי בראשות השופט לשעבר סטיב אדלר.

בהליך המדובר, דחה אדלר את האשמות המתלוננת בדבר התקיפה המינית, אך המליץ לשלם לה פיצויי פרישה מוגדלים. בעקבות זאת, הבנק חתם עם העובדת על הסדר שתיקה שאוסר עליה לדבר על הנושא ושילם לה מיליוני שקלים.

יצוין כי כבר לפני שנתיים הסתבך בנק הפועלים בפרשה דומה, כשעובדת בבנק האשימה את שמעון גל, מנהל החטיבה העסקית, במעשים מיניים כלפיה. כמו בסיפור הנוכחי, גם אז קיים הבנק הליך בוררות פנימי וחשאי. 

דוברת בנק הפועלים, עפרה פרויס, מסרה בתגובה: "השופט סטיב אדלר, נשיא בית הדין הארצי לעבודה בדימוס, בדק חשש לביצועה של הטרדה מינית וקבע חד-משמעית שלא התבצעו לא הטרדה מינית ולא התנכלות. העובדת קיבלה פיצויי פרישה מוגדלים לפי המלצתו של השופט אדלר".