מדי יום מחכה לנוסעים ולנהגי קו 16 בבית שמש הפתעה אחרת על הכביש שבשכונת חפציבה, ברמת בית שמש ג'. מספר תושבים מהציבור החרדי בעיר מוחים כבר זמן ארוך על העובדה שהאוטובוס שעובר בשכונתם הוא ללא הפרדה של נשים וגברים, וממלאים את הכביש בעמידה איתנה אל מול האוטובוס שעובר בשעות הקבועות שלו בשכונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עלון שפורסם בשכונה אף קורא לציבור הדתי ולאברכים הלומדים בעיר לצאת ולמחות על "התעללות" חברת "סופרבוס" המפעילה את הקו השרוי במחלוקת בעיר - וכך באמת קרה: בסרטון שהגיע לחדשות 2 Online נראים תושבים חרדים עומדים בתפזורת על הכביש ומונעים מהאוטובוס להתקדם, כאשר הנהגים נשארים חסרי אונים אל מול ההמון.

"זה מה שהתורה מלמדת אותם?"
"זה מה שהתורה מלמדת אותם?" | צילום:

במקרים אחרים מדווחים הנהגים והנוסעים על זריקת אבנים לכיוון האוטובוס כל יום באותה נקודה מדויקת בשכונה מה שגרם לניפוץ החלונות באוטובוס ולסיכון חיי הנוסעים. "זה פשוט מגוחך, הם עושים מה שבא להם - מתפרעים, שוברים זכוכיות, זורקים אבנים, מנקבים את הגלגלים", מספר ב', נהג החברה. "זה מה שהתורה מלמדת אותם? להרוג יהודים?", המשיך, "אחד הנהגים אפילו נפצע מהזכוכיות. זה עניין של זמן עד שאחד האוטובוסים יתהפך ויהיו הרוגים".

אזהרת הציבור
אזהרת הציבור | צילום:

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל מבצעת פעילות נחושה וממוקדת במישור הגלוי והסמוי, למניעת הפרות הסדר הציבורי ושיבוש שגרת חייהם של התושבים ומשתמשי הדרך. רק במהלך הימים האחרונים עצרה המשטרה לחקירה חמישה חשודים, אשר מעצרם הוארך בהמשך על ידי בית המשפט. נציין כי פעילות המשטרה הובילה להפסקת הפרות הסדר במקום במהלך הימים האחרונים. אנו נמשיך לפעול בנחישות בכדי למנוע כל הפרת סדר העלולה לפגוע בשלום הציבור ובשגרת החיים של התושבים".

מחברת "סופרבוס" נמסר בתגובה: "סופרבוס מפעילה את קווי תחבורה ציבורית בהתאם להנחיות משרד התחבורה, לרבות תוואי הקו, מיקום התחנות ולוחות הזמנים שלו. בעקבות אירועי האלימות הקשים, הנזקים הנגרמים לרכוש והחשש הכבד מפגיעות בנפש, פנתה החברה לעיריית בית שמש ולמשרד התחבורה על מנת להבטיח את שלום הציבור עליו החברה אינה מתפשרת. במידה והפרות הסדר לא יטופלו מיידית החברה תשנה את מסלול הקו על מנת לשמור על בטיחות הציבור והנהגים, תלונה הוגשה במשטרה והנושא נמצא בחקירה".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה (בשיתוף חברת 'סופרבוס'), פועל באופן הדוק מול משטרת ישראל כדי להבטיח את המשך פעילות הקו ללא הפרעה ופגיעה בציבור הנוסעים. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, עוקבת אחר המתרחש ותבצע את כל הנדרש כדי למנוע פגיעה בציבור הנוסעים הנזקק לשירותי הקו".

 ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il