אורי ששון בזמנים טובים יותר, ארכיון (צילום: הוועד האולימפי בישראל, חדשות)
ששון והז'קט בריו, ארכיון | צילום: הוועד האולימפי בישראל, חדשות

אתמול (ראשון), באירוע השנתי של ארגון "שלוה", הצליח המדליסט האולימפי אורי ששון לגייס מימון לחוג ג'ודו לילדים בעלי מוגבלויות בירושלים. כיצד? הוא החליט למכור את החליפה שלבש בזמן שזכה במדליה באולימפיאדה בריו - והיא נקנתה ב-100 אלף דולרים שיועברו למען המטרה החשובה. הערב בתכנית "שש עם עודד בן עמי" יתראיין ששון ויספר על ההתרמה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ששון - זוכה מדליית הארד באולימפיאדה - מתנדב בעמותה כבר זמן מה, והוא הציע למכירה גם את החגורה איתה התמודד ברוב התחרויות עד לאולימפיאדה. התרומה תשרת ילדים מכל הארץ.

ארגון "שלוה" בארגון שפועל כבר 26 שנים במטרה לטפל בילדים עם מוגבלויות ולסייע לבני משפחותיהם בהתמודדות עם המורכבויות הכרוכות בגידולם. בערב קיבלו שי גרוס, הניצול הצעיר מאנטבה, וסורין הרשקו שהיה בכח החילוץ ונפצע קשה אות התנדבות מיוחדת על שם נחשון וקסמן. האות הוענק להם על ידי אמו של נחשון, אסתר וקסמן, על התנדבותם בארגון.

את הערב הנחה ניקי גולדשטיין ובמופע האומנותי השתתפו אלי ומריאנו והזמר רותם כהן. בתום הערב התברר כי קרוב לשני מיליון שקלים נתרמו לארגון במהלך ערב הגאלה השנתי, בו השתתפו קרוב לאלף איש - בהם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, רעייתו אירינה נבזלין ואנשי עסקים רבים: ירון קסטנבאום, שי טלמון, יהודה רווה, אודי סביון, אבי דותן, חיים טייב, עירית שטראוס וורטהיימר ועוד.  

קלמן סמואלס, מייסד ונשיא הארגון, אמר באירוע כי פתיחת המרכז הגדול והמתקדם בישראל לילדים עם מוגבלויות "מוליד כעת חלומות חדשים לסייע לילדים רבים נוספים ולשלבם בחברה - כעת אפשר לחלום ואפשר גם להגשים".