אורי בנקי (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
"אחראי לשיח שהוביל לרצח". אורי בנקי | צילום: חדשות 2

אביה של שירה בנקי ז"ל, שנרצחה במצעד הגאווה בירושלים בשנה שעברה, אורי בנקי, הגיב היום (שני) לדבריו של הרב משה עמאר, שכינה את קהילת הלהט"ב "כת של תועבה", ואף אמר כי סירב להגיע לאזכרתה של בנקי. "דבר לא היה נגרע מכבודו של הרב אם היה בוחר מילים מתונות יותר", כתב האב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אפילו הרוצח של שירה לא 'זכה' שכבוד הרב ינקוב בעונשו על פי התורה – עונש מוות", כתב האב בחשבון הפייסבוק שלו. "לא הזמנתי את הרב עמאר לטקס גילוי המצבה של שירה ומכאן שהוא לא סירב לבוא".

"הצטערתי לשמוע ששוב בחר רב ומשרת ציבור להביא מובאות מהתורה בעניין עונשו של מי שנטייתו המינית שונה", המשיך בנקי. "הצטערתי שאנשים מכובדים כמו הרב עמאר המתגאים בהשפעתם על הציבור ובתלמידי חכמים שיוצאים תחת ידם, מסרבים לקחת אחריות על מעשיהם של אנשים פחותים המושפעים מדבריהם ומהשיח הציבורי שהם יוצרים ואחראים לו".

"ככל שהרב עמאר ואחרים מתגאים (ובצדק) בהשפעתם הטובה והמחנכת, כך ראוי שייקחו אחריות על מילים קשות ומיותרות ויזהרו מההשפעה השלילית של דבריהם", הוסיף האב. "הרוצח של שירה פעל בתוך אווירה ציבורית שעודדה אותו. הוא קרא, ראה ושמע את הקולות – ויצא למסע הרצח. כאמור, דבר לא היה נגרע מכבודה של תורה או מכבודו של הרב, אם היה בוחר מילים מתונות יותר".

לצד דברי הביקורת הקשים של בנקי, הוא סיכם בכך שכתב כי "אני מכבד את הרב עמאר, איני רוצה בפיטוריו ואני סולח לו על שחשב שהוא יכול לומר כיצד נכון לכבד את זכרה של בתי ומקווה שלהבא יתנסח במתינות".

תלונה במשטרה נגד הרב

ביום חמישי עורר ריאיון שנוי במחלוקת שפורסם בעיתון "ישראל היום" עם הרב שלמה עאמר, תגובות זועמות. לאחר שהרב הראשי לירושלים טען בדבריו כי הקהילה הלהט"בית היא "כת של תועבה", בקהילה מיהרו לגנות את הדברים ואף הוגשו נגדו תלונות במשטרה - בגין הסתה לרצח.

בריאיון, טען הרב עמאר כי מדובר בתועבה. "התורה מחייבת על זה מיתה, זה בשורה הראשונה של החמורה בעבירות", אתב הרב. "צריך לדעת את האמת. אומרים 'נטייה', 'סטייה' - שטויות. יש תאווה, ואדם יכול להתגבר עליה אם הוא רוצה, כמו כל התאוות. זה מהתאוות האסורות ביותר. החמורות ביותר בריאיון". בנוסף גם הודה הרב כי סירב להגיע לאזכרתה של שירה בנקי ז"ל שנרצחה בשנה שעברה במצעד הגאווה בירושלים.