ראש המכינה הקדם-צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, שוב מחולל סערה: בשיעור שהעביר במכינה לפני כשבוע, הוא שב וביטא את עמדתו על קהילת הלה"טבים - זאת לאחר הנאום מעורר המחלוקת שנשא לפני כחצי שנה, שכונה "נאום הסוטים", בו כינה הומואים ולסביות "סוטים". דברים ברוח דומה אמר הרב גם אמש (שני) במהלך מפגש עם רבנים, בהם גם הרב הספרדי הראשי, הרב יצחק יוסף, בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 ותלמידיו של הרב מספרים שהרב מקפיד להשתמש במונח "סוטים" גם לאחר הסערה, כדי להראות שלא חזר בו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"סיפר לי בחור שבשבוע יהדות שהיה להם שם, המדריכים ששהו אתם במשך שבוע זה זוג סוטים שחיים ביחד", אמר הרב. "הם המדריכים ליהדות, ועוד מדריך שחי לבד ויש לו שני ילדים. מודל ליהדות הקלאסית. לא פחות ולא יותר, סוטים מלמדים יהדות. אין בעל משפחה נורמלית אחד שילמד יהדות. הרי יהדות זה רק דבר אחד - משפחה! בסוף אתה שואל מה זה יהדות, זה משפחה, כל השאר זה סיפורים. מי מייצג את היהדות, אלו שאין אצלם אבא ואמא? מדהים".

"מישהו אמר לי שאין לו אומץ", הוסיף הרב לוינשטיין. "אמרתי לו תראה, בשביל זה המציאו את הסוטים, תראה איזה אומץ יש להם. תלמד מה זה אומץ מהאנשים הכי הזויים בעולם. חיים את הדבר הכי שפל ומסתובבים ברחובות ירושלים זקופי קומה. אמרתי, אתה יודע מתי תגיע לדרגה שאתה מאמין ביהדות ולא מתבייש, כשאתה תוכל להסתובב באמצע דיזנגוף בתהלוכה עם תפילין על הראש וציצית. בשביל זה המציאו אותם, בשביל שנלמד מה זה גאווה. אם הזבל שבזבלים יכול ללכת גאה קל וחומר הקודש שבקודש. בלי 'מה יגידו' ובלי כלום. צריך להחזיר את האומץ חזרה למקום של הקדושה".

נאום הסוטים: דבריו של הרב שחוללו סערה

זוהי כאמור אינה הפעם הראשונה שבה הרב לוינשטיין מתבטא נגד קהילת הלהט"ב. ביולי האחרון הוא חולל סערה לאחר שמתח ביקורת על הומואים ולסביות ועל שילובם בצה"ל, בנאום שזכה לכינוי 'נאום הסוטים'. "במסגרת הפלורליזם מחנכים את החיילים ואת הקצינים ליחס למה שהוא קרא להם 'גאים' אני לא מעיז לקרוא לזה כך... 'סוטים' אני קורא להם", הוא פתח את הדיון בנושא.

"יש פה תנועה מטורפת שפשוט אנשים איבדו את הנורמליות של החיים", הוסיף לוינשטיין, "והקבוצה הזאת מטריפה מדינה והיא נכנסה לצבא בכל הכוח ואיש לא מעז לפתוח את הפה לצפצף. בבה"ד 1, יש הרצאות של 'סוטים', אנחנו לפני שנה הצלחנו להפסיק עם זה, אמרנו שזאת פגיעה בזכויות הפרט של הדתיים", הוא טען. "אבל הנושא לא יורד מסדר היום, היו גם סרטים סביב העניין, היו חיילים שיצאו מהסרטים שהציגו את אורחות חייהם של 'הסוטים' ונשפטו".

כשבוע לאחר שנשא את הדברים, שיגר הרב לוינשטיין מכתב למנכ"ל משרד הביטחון, בו התנצל והדגיש כי לכולם יש מקום בצה"ל: "דבריי התפרשו על ידי רבים בצורה שלא התכוונתי אליה, כאילו אני מבקש להדיר מצה''ל חלק כזה או אחר מן האוכלוסייה, או לפגוע בערך הרעות שכולנו אמונים עליו. לכולם יש מקום בצה''ל, ללא קשר לרקע שלהם, להשקפת עולמם או לנטיותיהם האישיות". למרות ההתנצלות הזו כאמור, הרב ממשיך לכנות הומואים 'סוטים' בשיעוריו.

על הנשיא הנבחר טראמפ: "ארה"ב חוזרת להיות השריף של העולם"  

הרב לוינשטיין התבטא גם בנוגע לתוצאות הבחירות המפתיעות בארה"ב, שתואמות כך מתברר, את השקפת עולמו שלו: "אנחנו צריכים להיאבק לחזור להיות מדינת טראמפ. זה לפחות. זה אפשר לעשות עוד קודם שיגיע מלך המשיח. יש רעים, יש טובים, יש יהודים ויש ערבים. אף אחד בעולם הפוסט מודרני לא האמין שטראמפ יכול לנצח, כי האליטה האמריקאית שבויה באמונה שהערכים שלה הם העולם הנאור האמיתי ולא מעלים על דעתם שמישהו יחשוב אחרת. אמריקה זה אמריקה - הכי חזק והכי גדול".

"טראמפ החזיר עטרה ליושנה. הוא אמר להם שהם השריף של העולם, יש טובים ויש רעים - הטובים זה האמריקאים והרעים זה כל השאר. אדון אובמה אמר שאין שריף, אין טובים ואין רעים, ויום אחד קם אמריקאי בבוקר ואמר הבנתי, אנחנו דווקא כן רוצים שריף וכן רוצים לדעת שאנחנו הטובים ואחרים הם הרעים. פה השריף קם, אבל המנגנונים יותר חזקים ממנו. אנחנו יכולים להגיד עד מחר בבוקר שאנחנו הטובים והערבים הם רעים אבל בג"ץ לא מתחלף והאקדמיה לא מתחלפת והתרבות לא מתחלפת. שרת התרבות העבירה ארבע שקלים לתאטרון בירוחם, הבימה מקבלים מיליונים כי הם מבטאים את התרבות הנכונה - אין זוגות, אין משפחות וכו'".