מסך ההתקנה. שימו לב לאופציה שמסומנת (צילום: מתוך אפליקציית פנגו)
מסך ההתקנה. שימו לב לאופציה שמסומנת | צילום: מתוך אפליקציית פנגו

שילמת, גם אם לא חנית: נהגים רבים בישראל משתמשים לעתים קרובות מאוד, רבים מהם באופן יומיומי, באפליקציית תשלום החנייה "פנגו", המאפשרת לשלם על שירותי חניה דרך הסלולר - ובכך להימנע מדוחות חניה. אלא שלאחרונה, נהגים חדשים שמצטרפים לשירות, מורידים את האפליקציה ומבקשים להתקינה - הבחינו שבשלב ההתקנה האחרון כלול שירות חדש בתשלום שמספקת החברה באופן אוטומטי, אלא אם ישימו לב היכן מסומנת הנקודה הכחולה במסך ההתקנה - ויבחרו להסיר את השירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

כל מי שמבקש להתקין את האפליקציה, מגיע למסך אחד לפני אישור ההרשמה וקבלת קוד ה-SMS שמאפשר את תחילת השירות - אלא ששם מסומן אוטומטית ה'רצון' לכאורה של הלקוח להצטרף גם לשירות "Pango Simple" בעלות של 4.90 שקלים בחודש - זאת לעומת ההצטרפות לשירות החניה הבסיסי שמציעה החברה שלא כרוך בעלות חודשית. מה גם שהמשבצת להצטרפות לשירות החדש מובלטת ומודגשת - וגדולה משמעותית מסימון ההצטרפות לשירות הבסיסי בלבד.

בנוסף לכך, ליד האפשרות הלא מסומנת של ההצטרפות לשירות הבסיסי שאינו כרוך בעלות חודשית, מצוין כי בחירה באופציה זו כוללת סיכון של "חשיפה לדוחות חניה" - נוסח שככל הנראה נועד 'להבהיל' את הנהגים המבקשים להירשם לשירות בשביל להימנע מדוחות, ולגרום להם להצטרף לשירות החדש בתשלום.

האזינו להקלטות: "תתקדם לכיוון הקו הירוק" (צילום: חגי הקר)
אפליקציית "פנגו" | צילום: חגי הקרבחברה ממליצים מאוד כמובן להצטרף לשירות החדש שכולל שירות תזכורת אישית ב-SMS על חניה פעילה שנועד למנוע מצב שבו שוכחים לכבות את האפליקציה והתשלום תופח, שירות המאפשר יציאה מהירה מחניונים ושירות המסייע במציאת מקום החניה שלכם - אולם בעת הליך ההתקנה של האפליקציה לא מדובר בקריאה לנהג לבחור בשירות הזה, היא כבר מסומנת אוטומטית ולמעשה כבר כלולה בהליך ההתקנה - מבלי שתמיד שמים לכך לב.

ואם לא די בכך - גם לקוחות ותיקים שכבר התקינו את האפליקציה לא פספסו את השירות החדש. נהגים רבים מתלוננים שהם זוכים שוב ושוב לשיחות מכירה מטעם "פנגו" בניסיון לצרפם לשירות החדש - גם לאחר שכבר קיבלו שיחה ואף יותר משיחה אחת, בה סירבו בתוקף להצטרף אליו.

מחברת "פנגו" נמסר בתגובה: "אנחנו פועלים בשקיפות מלאה ובהוגנות כלפי קהל לקוחותינו: כל מצטרף חדש לשירות פנגו סימפל שעולה 4.9 שקל לחודש לרכב, זוכה למידע מלא הן על המחיר והן על המוצרים שהוא כולל (בין אם הצטרף בשיחה עם נציג או באמצעות האפליקציה). נוסף על כך, כל משתמש חדש מקבל מיידית גם בסמס וגם בהודעה לדואר האלקטרוני מידע מלא, כולל עלויות, על הצטרפות לשירות. עוד נציין כי שירות פנגו סימפל הוא שירות ותיק של חברת פנגו שחסך למיליוני נהגים תשלום מיותר על דמי חניה ודוחות חניה והחברה גאה בערך הרב שהוא נותן ללקוחותיה בהצלחתו. כמובן שגם בעת ההצטרפות לשירות פנגו, וגם לאחר מכן, יכול כל לקוח לבחור במסלול הבסיסי ללא עלות חודשית ובלי התועלות של שירות זה".

לפניות לכתב: morl@ch2news.tv