כיבוי השריפה במודיעין, אתמול (צילום: ניצן אביבי)
כיבוי השריפה במודיעין, אתמול | צילום: ניצן אביבי

גם היום (שישי) כמו הימים האחרונים אנחנו עדים לגל השריפות בכל רחבי הארץ, לא רק בחיפה. הבוקר יתקרר מעט עם רוחות חזקות שיורגשו בעיקר בהרים ובצפון. מזג האוויר היבש ילווה אותנו לאורך כל היום, עם אובך וזיהום אוויר ברמה בינונית. במהלך היום הרוח צפויה להיחלש מעט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבת תורגש רגיעה ברוחות אך הן עדיין יהיו חזקות בצפון ובמפרץ חיפה. בשאר הארץ יהיה יבש וקר, עם אובך קל שישרור גם במהלך סוף השבוע. בחילת השבוע הבא צפוי האובך להיחלש בהדרגה. כמו כן, הרוחות ייחלשו והטמפרטורות יעלו מעט. רק ביום שלישי כיוון הרוח ישתנה ואחוזי הלחות יעלו.

חשוב לציין שמזג האוויר לא גורם לשריפה, מספיק בדל סיגריה אחד שנזרק בטעות, עם כל היובש האדיר שקיים באוויר, והרוחות החזקות כדי לגרום לדליקה. הצמחייה היבשה מהקיץ היבש שהיה לנו, וגם הגשם שלא ירד עד כה, תורמים להיווצרות שריפות הענק.

היובש והרוחות החזקות לא צפויות לעזוב אותנו בקרוב. מפת הלחות מראה אחוזי לחות נמוכים מאוד ברחבי הארץ המאפיינים שרב. מהשירות המטאורולוגי נמסר כי בפעם האחרונה שנמדדו אחוזי לחות כל כך נמוכים בחודש נובמבר הייתה בשנת 1996.

היובש החריג רק גורם לאש להתחזק. הרוח החזקה הנושבת תורמת רבות לעניין. רק לקראת יום שני הרוח תתחיל להיחלש בצורה משמעותית, וביום שלישי הרוח צפויה לשנות כיוון למערב, הלחות תעלה ובתקווה הסיכוי לאש ילך ויפחת.