האם הגישור מסייע? (צילום: פלאש 90)
צילום: פלאש 90

‏פרסום ראשון: הרבנות הראשית שללה באופן תקדימי תעודת רב בעקבות תלונות על הטרדות מיניות. נגד האיש, רב שכונה בעיר בצפון המועסק על-ידי המועצה הדתית בעירו, הצטברו שורת תלונות בוועדת המשמעת של הרבנות הראשית, על הטרדות מיניות שביצע לכאורה וכן על קשרים מיניים האסורים על פי ההלכה. לרבנים הוצגו סרטונים ממצלמות אבטחה המתעדים חלק מהמעשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

תלונות שהוגשו נגדו במשטרה בעבר נסגרו מחוסר ראיות, וגם פורום "תקנה" טיפל בתיק במשך 6 שנים. לאחר שההליך הפלילי נכשל בחרו ברבנות בהליך המנהלי, שבסופו, לראשונה, חתמו הרבנים הראשיים על מסמך השולל ממנו את תעודת הרב שלו בסעיף של "התנהגות שאינה הולמת מעמדו של רב בישראל".

עורך דינו של הרב מסר בתגובה: "החלטת הרבנות הראשית הגיעה אלינו היום והיא תילמד לעומקה. מן ההכרח לציין שמעולם לא היתה הרשעה או אפילו העמדה לדין באף אחד מהמקרים וכל תיקי התלונות נסגרו בשלב החקירה. לצערנו בקדירה זו בחשו כמה גורמים - אינטרסנטיים ומקושרים ברבנות הראשית שפעלו רבות נגדו תוך הפצת שקרים שעוד יתבררו ויחשפו, והם אלו אשר הביאו לקבלת החלטה זו. על פי הבנתנו את החומר - זו החלטה שלא תעמוד בשום מבחן משפטי אובייקטיבי ולו בשל העובדה שלא ניתנה לרב ההזדמנות להציג ראיות מטעמו, ולכן בדעתנו לערער על ההחלטה הזו ואף להגיש תביעת דיבה. יצויין עוד כי ועדת המשמעת בהחלטתה קבעה כי: 'בהינתן הכחשתו של הנילון, ובהעדר כל ראייה התומכת בגרסתן של שלוש המתלוננות, לא ניתן לבסס ראיה מנהלית שתשמש נגדו'. על כן, לטעמנו, החלטת הוועדה נשענת על פרשנות מוטעית ותמוהה של עצם קיום התלונות ושל דיווח בכתב שהתייחסו אליו כאמת ללא כל בדיקה".