מצבה לוד
מצבת הנפטרת עם הכיתוב המבזה | צילום:

איציק אוזנה הגיע אתמול (חמישי) אל בית העלמין בלוד - והופתע לגלות כיתוב מקומם במיוחד על אחת המצבות. על קברה של אישה בבית העלמין נחרט הכיתוב: "לידיעת המשפחה, הכסף לא שולם עבור המצבה" - משמע, הופיעה דרישת תשלום ממשפחת הנפטרת - על גבי המצבה עצמה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

אוזנה צילם את המצבה ופרסם אותה בדף הפייסבוק שלו עם פנייה מיוחדת למועצה הדתית בלוד. "היום השתתפתי בלווית אמו של חבר לעבודה בבית העלמין בלוד, בדרך החוצה ניצבת המצבה הזו", כתב והציג את התמונה עם הכיתוב המבזה.

"אין גבול?? מדוע אתם מאפשרים לקבלן כזה או אחר לתת ביטוי באופן כזה לתסכולו? בשביל זה יש בתי משפט, מדוע אתם מאפשרים הענשת המת?", הוסיף. "אני נוטה להאמין שהתשלום בגין המצבה לא בוצע עקב קושי כלכלי של המשפחה. קורה. בואו נעשה כזה דבר: אתם תדאגו שהכיתוב המקומם הזה יוסר ואני אסדיר את התשלום הנדרש למצבה".

המצבה לאחר הסרת הכיתוב (צילום: דיווחי הרגע)
המצבה לאחר הסרת הכיתוב | צילום: דיווחי הרגע

תוך זמן קצר הפך הפוסט של אוזנה לויראלי וגרף עשרות שיתופים בפייסבוק ומאות תגובות זועמות מצד הגולשים נגד האטימות של בעלי מפעל המצבות. הבוקר פרסם דובר המשרד לשירותי דת, דניאל בר, הודעה לתקשורת בנושא והבהיר כי: "הכיתוב על המצבה נעשה ע"י קבלן המצבות ובאחריותו. אין קשר בין חברת הקדישא/המועצה הדתית לכיתוב".

למרות ההתנערות מאחריות, לאחר מספר שעות נתן שר הדתות דוד אזולאי הוראה לאתר את המצבה - ולהסיר את הכיתוב עוד היום. ואכן לבסוף הכיתוב הוסר. במקביל הגיב גם ראש העיר לוד יאיר רביבו לאירוע, ואמר כי הוא שוקל לפרסם את שמו של בעל עסק המצבות. "אדם כזה לא ראוי לעבוד במקום מקודש", אמר רביבו.