אישה כבת 30 נהרגה בתאונת דרכים קשה שאירעה במהלך הלילה (חמישי) בכביש 6 בין מחלף קריית גת למחלף שורק לכיוון צפון. בתאונה בה היו מעורבים 5 כלי רכב, נפצעו באורח קשה אישה כבת 38 ושלושה ילדים בגילאים 3, 5 ו-7. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו באורח בינוני, כולם פונו במסוקים של צה"ל ומד"א שהוזנקו למקום לבתי החולים סורוקה, תל השומר וקפלן. בעקבות התאונה המשטרה חסמה את כביש 6 לכיוון צפון לתנועת כלי רכב ממחלף קריית גת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בוחני תאונות הדרכים של המשטרה החלו בחקירת נסיבות התאונה, לפי ממצאים ראשונים בזירה נראה כי תאונה בין שני כלי רכב הובילה לנפילתם לתעלה בצד הדרך, ולאחר מכן מספר רכבים פגעו בהם והובילו לתאונת שרשרת. בסך הכל נפצעו 8 בני אדם בתאונה.

"זירה קשה ומורכבת"

"מדובר בתאונה קשה מאוד", סיפר טפסר יגאל זוהר מי שפיקד על האירוע. "אין ספק שהזירה קשה מאוד ומורכבת ואנחנו עדיין מבצעים סריקות מחשש לפצועים שעלולים להימצא גם מחוץ לכלי הרכב באזור הזירה ובכלי רכב נוספים. הרמנו במקום אמצעי תאורה רבים על מנת להתגבר על החשיכה ואנו מסייעים גם הפינוי בפצועים".

פאראמדיק מד"א שמואל שרוני שהגיע בניידת טיפול נמרץ של מד"א אמר לחדשות 2 Online: "כשהגענו ראינו שלושה ילדים מחוץ לרכב ואישה נוספת שרועה על הכביש שככל הנראה עפה ממנו בשל עוצמת התאונה".

ארכיון (צילום: יעקב מזוז תיעוד מבצעי איחוד הצלה)
זירת התאונה בדרום, הלילה | צילום: יעקב מזוז תיעוד מבצעי איחוד הצלה

שרוני הוסיף כי "לאורך כ- 250 מטרים ראינו מכוניות פגועות כשחלקן על הכביש וחלקן בתעלה בצד הדרך. ראינו פצועים שוכבים על הכביש ובתעלה ושניים נוספים היו לכודים ברכב שהתהפך על צידו בתעלה. ביצענו מיד סריקה ומיון ראשוני לפצועים והענקנו להם טיפול רפואי מציל חיים שכלל הרדמה והנשמה. בסוף העברנו אותם לפינוי במסוקים שנחתו בסמוך".

פאראמדיקית מד"א נעמי צבי הוסיפה לדברים:"מעבר לגדר ההפרדה בין הנתיבים ראינו אשה כבת 30 שוכבת מחוסרת הכרה עם פציעה קשה מאוד. הענקנו לה טיפול רפואי אך לאחר מאמצי החייאה נאלצנו לקבוע את מותה בשטח".

טפסר יגאל זוהר מכבאות והצלה אמר כי "מדובר בתאונה קשה מאוד בין מספר רב של כלי רכב שבחלקם מספר לכודים אשר צוותי הכיבוי פועלים לחילוצם,רכב עם לכודה בתעלה,מעורבות של מספר רב של פצועים, בהם ילדים ותינוקות. אין ספק שהזירה קשה מאוד. הרמנו במקום אמצעי תאורה רבים על מנת להתגבר על החשיכה ואנו מסייעים גם בפינוי הפצועים".

בשעות הבוקר הולכת רגל כבת 40 נפצעה באורח קשה מאוד מפגיעת רכב ברחוב הרב הרצוג בפתח תקווה. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותה לאחר מאמצי החייאה.