בעקבות פרסום תחקיר "אולפן שישי" בחדשות 2, שחשף את מעורבותו של האלוף במילואים ישראל זיו בפרוייקט פוליטי לשיפור תדמיתו של נשיא דרום סודן בעולם, התייחס הבוקר לראשונה זיו לדברים. בריאיון שהעניק לגל"צ, אמר האלוף במילואים כי הייעוץ שנתן לנשיא דרום סודן היה "מחווה אישית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחקיר "אולפן שישי" נחשף כי האלוף לשעבר גייס את שגריר ישראל באו"ם לשעבר רון פרושאור, הקונוסול הכללי בניו יורק אלון פנקס והעיתונאי לשעבר עמנואל רוזן, בכדי לתכנן פרוייקט פוליטי שמטרתו לסייע לשיפור תדמיתו של נשיא דרום סודן סלבה קיר, שחייליו מואשמים באונס שיטתי של נשים וביצוע פשעי מלחמה. בתחקיר נחשפה התוכנית הצינית שהגו הארבעה: לשלוח את הנשיא לאו"ם עם אישה שעברה אונס על ידי חייליו וכך בנאום מרגש כשהיא לצידו, לזכות באהדה ציבורית.

הבוקר בתוכנית "דקל סגל" בגל"צ, אמר זיו כי הציטוטים שהובאו היו במסגרת "שיחת בית קפה" ולכן אין להתייחס אליהן ברצינות. כמו כן הוא הכחיש כי מדובר בפרוייקט, וחזר על הטענה שהוא עוסק בדרום סודן אך ורק במיזמים חקלאיים. ולמרות זאת, הודה זיו כי "בעקבות מרחץ הדמים שהתרחש ביולי האחרון בדרום סודן, פנו אלי גורמים מהממשלה ושאלו אותי 'איך אנחנו מספרים את הסיפור שלנו'. הם פנו אלינו".

סאלווה קיר מאיארדיט נשיא דרום סודאן (צילום: חדשות 2)
סאלבה קיר נשיא דרום סודן | צילום: חדשות 2בהמשך אמר זיו כי על מנת לסייע הוא פנה אל פרושאור, פנקס ורוזן שכן הוא אינו מומחה לייעוץ תדמיתי פוליטי, ובכל מקרה לטענתו לא היה מדובר בפרויקט אלא דבר חד פעמי והוא לא קיבל על כך שכר. "עשיתי זאת כמחווה אישית שלי" אמר זיו.

כשנשאל על דבריו של אלון פנקס ב"אולפן שישי" שאמר כי נסע פעמיים להפגש עם נשיא דרום סודן במסגרת אותו פרוייקט שזיו מכחיש, אמר זיו כי הכל נעשה כ"נטו נטו עזרה לאדם מתוך דאגה", וכי הוא אישית שילם לאלון פנקס על הטיסות לדרום סודן.