היום הראשון של חג הסוכות בין היערות והשבילים - וגם בין עשן המנגלים והעגורים: 150 אלף מטיילים יצאו היום (שני) לשמורות והגנים הלאומיים, היערות והפארקים ברחבי הארץ וחגגו את יומו הראשון של חג הסוכות בטבע, בין היתר עקב מזג האוויר הנוח שאפשר יציאה לטיולים מכל סוג.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

משעות הבוקר פקדו המטיילים הרבים את אתרי רשות הטבע והגנים. ולאן הגיעו מרבית המטיילים? לגן הלאומי קיסריה, הגן לאומי ציפורי, שמורת טבע בניאס, שמורת טבע עין גדי, גן לאומי מקורות הירקון ותל-אפק וגן לאומי מצדה.

כמו כן, מטיילים רבים הגיעו לתחנות המידע בשטחים הפתוחים: לשמורת טבע עין זיו בנחל כזיב, עין לבן שנמצא בגן לאומי נחל רפאים ועין מבוע שבשמורת טבע נחל פרת. עוד נמסר כי מטיילים רבים השתתפו בפעילויות שערכה הרשות באתרים ואף נעזרו בעמדות המידע שהוקמו בשיתוף המשרד להגנת הסביבה במקומות המטוילים והעמוסים ביותר.

ממנגלים ונופשיםביערות ובפארקים (צילום: שמעון בן גיגי, קקל)
ממנגלים ונופשיםביערות ובפארקים | צילום: שמעון בן גיגי, קקל

ריכוז נכבד של מטיילים נרשם בעיקר באתרי הצפון. באגמון החולה ביקרו מאז שעות הבוקר מעל ל-5,000 מטיילים שהגיעו לחזות באלפי העגורים שפוקדים את המקום בעונת הנדידה.

עומסים של נופשים נרשמו גם בכנרת: תפוסה גבוהה של מטיילים נרשמה בחופי האיגוד ומחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי ב15 חופי איגוד ערים כינרת נפשו למעלה מ-20 אלף בני אדם. החל ממחר, חול המועד סוכות, יתקיימו סיורים מודרכים על ידי צוותי רשות הכינרת ללא תשלום בשביל סובב כינרת.

גם באתרי האטרקציות לאורכו של הירדן דווח על אלפי נופשים. כל למשל גם באתר השייט והאטרקציות לכל המשפחה "אינדי פארק" הממוקם על גדות הירדן ומאפשר שילוב של אטרקציות מים ויבשה.

חוזרים לעבר בגן הלאומי בקיסריה (צילום: אביבית אראל, רט״ג)
חוזרים לעבר בגן הלאומי בקיסריה | צילום: אביבית אראל, רט״גבנוסף, מאות משפחות פקדו היום מכוורות של מועצת הדבש ונהנו ממפגש עם דבוראים, צפייה בכוורת זכוכית, ביקור במכון רדיית דבש, סדנאות יצירה בנושא דבורים, טעימות ממגוון סוגי דבש הישר מהמקור.

אלפים ביערות הקרן הקיימת לישראל

מלבד אתרי הטבע, ישראלים רבים פקדו גם את יערות קק"ל, שם נמסר כי אלפי רוכבים פוקדים את שבילי הפארקים השונים שהוקמו עבור רוכבי אופני השטח. מטיילים רבים הגיעו ליער ביריה לחזות בפריחת החלמוניות, המבשרות את בוא הסתיו.

מנצלים את מזג האוויר הנעים (צילום: אינדיפארק)
משייטים בנהר הירדן | צילום: אינדיפארק

בין היתר נרשמו עומסים בחניון דרדרה, יער רמות נפתלי, חניון עין זיתים, חניון יער קרן הכרמל, פארק אדמית ויער בית קשת. במרכז, מטיילים רבים הגיעו ליער האילנות, יער אשתאול וצרעה, פארק בריטניה, פארק קנדה ויערות בן שמן. 

ביערות הרי ירושלים נצפו מטיילים רבים בפארק עצמאות ארצות הברית - בר בהר, חירבת חנות, פארק עדולם, יער הקדושים והר יעלה.בדרום מאות מטיילים בודדים נרשמו ביער יתיר ושרשרת, פארק להב ופארק ירוחם, כאשר יער המלאכים שחריה היה היער המתויר ביותר באזור.