תקרית ההצפה בחיפה, הבוקר (צילום: חדשות 2)
המעבר שהוצף. הבוקר | צילום: חדשות 2

הבוקר (שלישי) נפגע גבר בן 74, תושב הקריות, ממזג האוויר הסוער בחיפה: הוא נתקע עם רכבו במעבר תת-קרקעי ברחוב חלוצי התעשייה במפרץ חיפה. לאחר מכן הוא אותר ברכבו, פונה במצב קשה מאוד עם חום גוף נמוך - ובבית החולים נקבע מותו. שירותי הכיבוי תחקרו את האירוע וטענו כי פעלו כראוי באירוע, למרות שלא איתרו את האיש בתחילה - אך כעת נשקלת במשטרה האפשרות לחקור את האירוע. "זו טרגדיה נוראית", אמרה אשתו של האיש. "הוא היה איש טוב ומי שאחראי צריך לשלם את המחיר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כוחות הכיבוי וההצלה הוזעקו לזירה, וחילצו אישה שהייתה ברכב פרטי. מאחוריה הייתה משאית שנבדקה גם כן, והרכב השלישי במעבר התת קרקעי היה רכבו של המנוח - שמופיע בקצה השמאלי והמרוחק של התמונה.

הצפות קשות בחיפה, הבוקר
המנהרה בה אירע המקרה, היום | צילום:

בעקבות האירוע, החליטה המשפחה לשלוח את גופת המנוח לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר, והמשטרה בודקת האם לפתוח בחקירת האירוע. מפקד מחוז חוף בכבאות והצלה הורה לבצע תחקיר, בנוכחות כל הגורמים שנטלו חלק באירוע החילוץ.

מחלצים מאזורי הצפה בחיפה (צילום: כיבוי והצלה חוף)
מחלצים מאזורי הצפה בחיפה | צילום: כיבוי והצלה חוף

בסיום האירוע הודיעו כי "כי צוות לוחמי האש פעל כנדרש, חילץ את האשה שהיתה תקועה על גג רכבה - ושמלכתחילה היתה הסיבה היחידה בגינה הוזעקו לוחמי האש למקום. הצוות ביצע סריקות בשני רכבים נוספים שהיו במקום וזאת תחת תנאי חשכה ועכירות קשה של המים".

גורם בכיר בכיבוי אמר לחדשות 2: "הגענו לחלוצי התעשייה מתחת לגשר. טיפלנו בשלושה רכבים שהיו שם, חילצנו את האישה שהייתה מעל הגג. הייתה משאית נטושה בלי נהג ואז הגענו לרכב שהיה שקוע מתחת למים וגם שם נעשתה סריקה ולא נראה שיש מישהו בתוך הרכב".

גורם במשטרה הוסיף: "מדוח הפעולה שנעשה במקום התברר שהיו שם שלושה רכבים – הרכב של האישה, המשאית ורכב נוסף שבדוח הפעולה נרשם כי נעשו בו סריקות והוא היה מוצף".

האיש הובהל תוך כדי החייאה לבית החולים כשחום גופו נמוך מאוד. ההחייאה נמשכה תוך ניסיון להעלות את טמפרטורת הגוף שלו, אך בסופו של דבר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

שני סיירים מעיריית חיפה - דימה גורביץ' וקירל ינאייב - הגיעו ראשונים לזירה לאחר שהתבקשו לעזור למשטרה בחסימת הציר בו הייתה ההצפה. כשהגיעו הבחינו ברכב תקוע בתוך שלולית המים: אחד מהם נכנס לרכב, ראה שיש שם מפתחות והבחין באדם ששוכב במושב האחורי ללא הכרה. שני הסיירים הזעיקו את מד"א ואיחוד הצלה שהגיעו למקום, ביצעו את ההחייאה ופינו אותו לבית החולים רמב"ם, שם לבסוף נקבע מותו.