יוסף לינסקי
צילום:

לאחר שנודע כי המשטרה שוקלת לפתוח בחקירת האירוע הבוקר (שלישי) בחיפה, בו נהרג יוסף קילינסקי, תושב הקריות בן 74, מהיפותרמיה בה לקה לאחר שנתקע במעבר תת קרקעי בעיר, אמרה אישתו כי "מי שאחראי צריך לשלם את המחיר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קילינסקי, גימלאי אגד ואבא לשלוש בנות, היה בדרכו למועדון גמלאי אגד בקריית חיים כשקרה האסון. "הוא היה איש משכמו ומעלה, עם לב רחב ונדיב, ותמיד דאג למשפחתו וחבריו", סיפרה עליו אלמנתו, ירדנה. "הוא היה פעיל במועדון הגימלאים ועשה זאת מתון רצון ואהבה גדולה. אדם צנוע ונעים הליכות. זו טרגדיה שקשה לעכל אותה".

קילינסקי נתקע עם רכבו במעבר תת-קרקעי ברחוב חלוצי התעשייה במפרץ חיפה. לאחר מכן הוא אותר ברכבו, פונה במצב קשה מאוד לבית החולים, עם חום גוף נמוך, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. שירותי הכיבוי תחקרו את האירוע וטענו כי פעלו כראוי באירוע, למרות שלא איתרו את האיש בתחילה - אך כעת נשקלת במשטרה האפשרות לחקור את האירוע. 

תקרית ההצפה בחיפה, הבוקר (צילום: חדשות 2)
המעבר שהוצף. הבוקר | צילום: חדשות 2
הצפות קשות בחיפה, הבוקר
המנהרה בה אירע המקרה, היום | צילום:

כוחות הכיבוי וההצלה הוזעקו לזירה, וחילצו אישה שהייתה ברכב פרטי. מאחוריה הייתה משאית שנבדקה גם כן, והרכב השלישי במעבר התת קרקעי היה רכבו של קילינסקי. בעקבות האירוע, החליטה המשפחה לשלוח את גופתו של קילינסקי לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. מפקד מחוז חוף בכבאות והצלה הורה לבצע תחקיר, בנוכחות כל הגורמים שנטלו חלק באירוע החילוץ.

בסיום האירוע הודיעו כי "כי צוות לוחמי האש פעל כנדרש, חילץ את האישה שהיתה תקועה על גג רכבה - ושמלכתחילה היתה הסיבה היחידה בגינה הוזעקו לוחמי האש למקום. הצוות ביצע סריקות בשני רכבים נוספים שהיו במקום וזאת תחת תנאי חשכה ועכירות קשה של המים".

גורם בכיר בכיבוי אמר לחדשות 2: "הגענו לחלוצי התעשייה מתחת לגשר. טיפלנו בשלושה כלי רכב שהיו שם, חילצנו את האישה שהייתה מעל הגג. הייתה משאית נטושה בלי נהג ואז הגענו לרכב שהיה שקוע מתחת למים וגם שם נעשתה סריקה ולא נראה שיש מישהו בתוך הרכב".

מחלצים מאזורי הצפה בחיפה (צילום: כיבוי והצלה חוף)
מחלצים מאזורי הצפה בחיפה | צילום: כיבוי והצלה חוף

גורם במשטרה הוסיף: "מדוח הפעולה שנעשה במקום התברר שהיו שם שלושה רכבים – הרכב של האישה, המשאית ורכב נוסף שבדוח הפעולה נרשם כי נעשו בו סריקות והוא היה מוצף".

שני סיירים מעיריית חיפה - דימה גורביץ' וקירל ינאייב - הגיעו ראשונים לזירה לאחר שהתבקשו לעזור למשטרה בחסימת הציר בו הייתה ההצפה. כשהגיעו הבחינו ברכב תקוע בתוך שלולית המים: אחד מהם נכנס לרכב, ראה שיש שם מפתחות והבחין באדם ששוכב במושב האחורי ללא הכרה. שני הסיירים הזעיקו את מד"א ואיחוד הצלה שהגיעו למקום, ביצעו את ההחייאה ופינו אותו לבית החולים רמב"ם, שם לבסוף נקבע מותו.