הצצה למערך ההטרדות של ארגון להב"ה: בארגון הימין מתגאים בפעילותם למניעת קשרים רומנטיים בין צעירים מוסלמים לצעירות יהודיות. אלא שמאחורי הגדרת היעד הארגוני, עומד מערך שכל מטרתו להטריד צעירים ערבים בכדי שיסיימו מערכות יחסים עם יהודיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בקבוצות הוואטסאפ של הארגון מכנים זאת כ"שיחה היומית". בהודעה שנשלחת על ידי אדם המגדיר את עצמו "צייד המתחזים", מצורפים פרטים אישיים, דף פייסבוק ומספר הטלפון של צעירים ערבים, שלטענת אותו "צייד" מתרועעים עם יהודיות.

בהודעה שנשלחת בקבוצה מבקש "צייד המתחזים" להתקשר לצעירים הערבים ממספר טלפון חסוי, ולהסביר "בשפה ברורה ובצורה חוקית" מדוע מעשיהם בעייתיים. הצעירים הערבים שהופכים לקורבנות ההטרדות, טענו בפני חדשות 2 Online כי השיחות לעתים גולשות לאיומים לכאורה ולקללות, וכי מדובר בעשרות שיחות הטרדה שמגיעות לטלפונים שלהם.

הודעה שנשלחה ב"מערך ההטרדות"
הודעה שהופצה בקבוצות הארגון | צילום:

באחת השיחות, כתב "הצייד" לפעילי התנועה: "הבהירו לו (לצעיר הערבי) שבת של מלך - לבן של מלך". באותה הודעה צורפו גם פרטיו של הצעיר.

"הם אומרים לי תתרחק, אחד מהם מאיים שיבוא ויעשה לי דברים", הסביר צעיר ערבי מצפון הארץ שזכה לשטף שיחות ומסרונים מאיימים מפעילי הארגון. "אני לא חושש אבל גם לא פונה למשטרה. הם יודעים לדבר, לעשות זה קשה. הם יכולים להתקשר עד לשמיים, אני לא מפחד, מפחד רק מאלוהים. לא אעשה חשבון לכל מי שמתקשר".

צעיר אחר מספר כי התקשרו אליו עשרות פעמים. "היו שבועיים שהיו מתקשרים ומקללים", טען. "התקשרו הרבה צעירים ממספר חסוי וקיללו. המשטרה בטח תיקח את המספרים שלהם, אבל אני מקווה שבסוף הם יפסיקו".

בנצי גופשטיין מייסד להב"ה מסר בשם הארגון: "פעילי להב"ה לא מטרידים אף אחד. בקבוצות הווטסאפ מועברים לעיתים מספרים של צעירים שמטרידים בנות יהודיות עם הוראה להסביר להם פעם אחת בצורה חוקית שאסור להטריד בנות. מודגש בקבוצה שהוראה היא לשיחה אחת חוקית ללא איומים והטרדה. נמשיך לעזור לבנות ישראל למרות ניסיונות ההפרעה מהתקשורת".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.co.il