שמעון גורליק כיהן במשך שנים כרב וכמנהיג קהילה בנהריה, אך עדויות על הטרדות מיניות שהלכו והצטברו הובילו לשלילת תעודת הרבנות שלו על ידי הרבנות הראשית. התיק נגדו אמנם לא הבשיל לכדי כתב אישום בשל היעדר ראיות מספקות אך על גורליק נאסר לפעול כרב באופן רשמי. עם זאת, לחדשות 2 נודע כי הרב ממשיך לעמוד בראשות קהילה ולהנהיג ציבור מתפללים בבית כנסת שבמקום מגוריו. תחקירנית חדשות 2 הגיעה לפגישת ייעוץ אצל גורליק וחשפה את פעילותו לעיני עדשת המצלמה הנסתרת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

העדויות נגד הרב הגיעו מילדים, ילדות, נשים וגברים. חלקן מספרות סיפור שהתרחש לפני שנים רבות וחלקן עדכניות יותר.

"שלח ידיים וחיבק אותי"

בין העדויות שנמסרו למשטרה נמצאת גם עדותו של נער שסיפר כי הוטרד על ידי גורליק. "הוא בא אליי מאחורה והתעסק לי עם האיבר. הייתי בשוק בהתחלה. סיפרתי לאבא שלי, הוא דיבר עם ההנהלה אבל בסופו של דבר הבנתי שראש הישיבה שבה למדתי הורה לסגור את העניין".

אל העדות הזאת מתוספת עדותה של צעירה אחרת, שהגיעה אל הרב לפגישה בשנות ה-20 לחייה כדי לקבל ייעוץ זוגי, ולדבריה הותקפה מינית על ידי גורליק. "הוא שלח ידיים, חיבק אותי, שם את היד שלי על המפשעה שלו".

המתלוננת סיפרה כי ידעה שהגשת התלונה תכניס אותה למציאות לא פשוטה כלל. "ידעתי שלא יאמינו לי ויגידו שאני החילונית המקולקלת והוא הקדוש המיוחס. הוצאתי את הילדים מהמסגרות, עשו עליהם חרם וידעתי שהולכים לבעוט בי. אבל הסכמתי לשלם את המחיר בשביל להציל ילדות וילדים נוספים".

"רכילות מרושעת"

המשטרה כאמור בדקה את העדויות האלה אך הפרקליטות החליטה לסגור את התיק בשל העובדה כי המתלוננים היו ילדים שסיפרו על הטרדה מינית ונדרשו ראיות מסייעות נוספות כדי לגבש כתב אישום. עם זאת, הרבנות הראשית החליטה לשלול ממנו את תעודת הרבנות הרשמית.

בניגוד להחלטת הרבנות, בפגישת הייעוץ שקיימה עמו תחקירנית חדשות 2 הוא הציג עצמו כרב וההתרשמות הייתה שגם הקהילה שלו תומכת בו ורואה בו מנהיג דתי. בין הדברים שאמר בפגישה הוא טען כי אין בעיה שגברים יבגדו לעומת נשים להן אסור לבגוד משום שהן נקשרות.

פרקליטו של הרב, עו"ד מרדכי ציבין מסר בתגובה לתחקיר כי "התלונות נבדקו על ידי הגורמים המוסמכים לכך. הטענות הן בבחינת רכילות מרושעת המופצת על ידי גורמים אינטרסנטיים. אין נגד הרב היום הליך כלשהו בין פלילי ובין משמעתי".